Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Vivaro prichádza v treťom vydaní

Úžitkové vozidlo sa od osobného odlišuje nárazníkmi, maskou chladiča či svetlami, no ponúkne podobné vybavenie i pohonné jednotky.
8 27.01.2019 / Marek Pokrývka

Pred dvomi týždňami Opel nečakane vdýchol život známemu menu Zafira, s prívlastkom Life ním pokrstil van neskrývajúci francúzske gény. Vo veľkej miere sa zhoduje a modelmi Citroën Spacetourer, Peugeot Traveller a tiež Toyota Proace. Už vopred bolo jasné, že danú techniku využije aj ďalšia generácia typu Vivaro. Úžitkové vozidlo debutovalo v týchto dňoch.

Opel Vivaro využíva rovnaký základ ako Zafira Life 8 fotografií v galérii Opel Vivaro využíva rovnaký základ ako Zafira Life Zdroj: Opel

Dodávka teda prichádza v treťom vydaní s výrazne odlišnými génmi, keďže DNA prvých dvoch evolučných stupňov poskytol Renault Trafic. Modelový rad čísla tri bude opäť tvorený viacerými rôznymi verziami. Na výber má byť nielen niekoľko druhov karosérie, ale tiež tri rôzne dĺžky. Zákazníci si budú môcť vybrať medzi údajmi 460, 495 a 530 centimetrov.

Predchodcu prekonáva novinka užitočnou hmotnosťou, ktorá dosahuje maximálne 1 400 kilogramov. Najdlhší variant pritom poskytuje nákladový priestor s objemom 6,6 metra kubického. Dovnútra možno uložiť aj štvormetrové predmety, extra priestor sa dá získať pootvorením deliacej steny a vyklopením spodnej časti spolujazdcovho sedadla.

Vozidlo bude dostupné v množstve vyhotovení 8 fotografií v galérii Vozidlo bude dostupné v množstve vyhotovení Zdroj: Opel

Úžitkový model sa navonok vyznačuje nelakovanými nárazníkmi a spätnými zrkadlami, okrem toho má tiež jednoduchšiu masku chladiča a architektúru svetiel. V blatníkoch sa krútia oceľové disky kolies. Aj interiér absolvoval nejaké úpravy, no z hľadiska vybavenia o veľa neprišiel. Ponúkne moderné bezpečnostné systémy, zadnú kameru i navigačný systém.

Opel Zafira bude žiť ako van s génmi PSA

Trio francúzsko-japonských dodávkových vozidiel doplní štvrtý člen, ktorý bude dostupný s pohonom 4x4 i čisto elektrickou technikou.

Opel zatiaľ nešpecifikoval ponuku pohonných jednotiek, odvodiť ju možno z motorov poháňajúcich už predávaných pokrvných príbuzných. Očakávať sa teda dá aj dostupnosť osemstupňovej automatickej prevodovky. Mimo spevnených povrchov pomôže trakčná kontrola IntelliGrip, pričom automobilka avizuje dostupnosť modelu so zvýšenou svetlou výškou a extra ochranou podvozka. Rovnako ako pri vyhotovení Zafira Life bude v ponuke aj pohon 4x4 od spoločnosti Dangel. Dvojicu spojí tiež elektrický variant, jeho uvedenie výrobca avizuje na rok 2020.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×