Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najmenšie SUV Škoda: Poznáme označenie

Mladá Boleslav pokrstila svoju novinku rovnakým názvom, aký už používa v Číne. Dvojica vozidiel však okrem mena nemá veľa spoločného.
1 11 príspevkov 24.01.2019 / Marek Pokrývka

Na tohtoročnom ženevskom autosalóne spoznáme ďalšieho člena portfólia Škoda, ktorý bude vychádzať z vlaňajšieho konceptu Vision X odhaleného na rovnakom mieste. Pôjde o najmenšie SUV českej značky a zároveň tretieho súrodenca pre modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross. Sériový variant sme zatiaľ mohli vidieť na krátkom videu a prvej fotke, teraz prichádza druhá.

Novinka určená pre európske trhy dostane označenie Kamiq

Čerstvý záber ukazuje kľúčový detail na veku batožinového priestoru a vďaka nemu poznáme označenie novinky. O ňom sa špekuluje už dlhšie. Šuškalo sa o označeniach Karuq i Kosmiq, pričom práve druhé menované sa označovalo za hlavného kandidáta. Nakoniec je však realita iná. Automobilka síce dodržala mantinely v podobe písmen K a Q, no vo finále znie označenie Kamiq.

Tento názov nepočujeme prvýkrát. Skloňovaný bol počas minulého roka, Mladá Boleslav ním pokrstila SUV vyvinuté výhradne pre Čínu. S menším vozidlom cieleným najmä na európskych zákazníkov ho okrem mena veľa nespája. Dvojica bude mať nielen výrazne rozdielny dizajn, odlišovať ich bude tiež technická stránka. To zahŕňa aj ponuku motorov.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

V špecifikácii pre starý kontinent nemá Škoda Kamiq veľmi čím prekvapiť. Dizajnovo sa má držať štúdie, potvrdené je napríklad zachovanie dvojdielnych svetlometov. Vnútornosti vozidla budú zase prakticky zhodné s už dobre známym španielskym príbuzným Arona i nedávno predstaveným modelom T-Cross od materskej značky koncernu. Napriek tomu sa česká automobilka iste posnaží vytvoriť okolo premiéry čo najväčšie haló, čakať môžeme ešte viacero ďalších dielov prezentačnej kampane. Odhaľovanie vyvrcholí v prvej polovici marca na výstavisku Palexpo.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×