Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štýlové i praktické? TOP jazdenky za 10 000 eur

FOTO
Máte na auto odložených 10 000 eur? Za tento balík sa už dá kúpiť luxusná loď i praktické auto do mesta či pre rodinu. Aké su možnosti? Nechajte si poradiť Auto Bildom.
30 15 príspevkov 23.01.2019 / Filip Kadlečík

Kúpa jazdeného vozidla je vždy tak trochu rizikovou investíciou. Auto si môžete preveriť zo všetkých strán, odhaliť všetky dobré i zlé detaily, no i tak vás môže prekvapiť. Aj preto Auto Bild zostavil výber desiatich jazdeniek, na ktoré je vo všeobecnosti spoľah. Majú svoje chyby, no tie sa dajú prekonať.

Kia Venga 1.6: Voľba by na túto Kiu mohla padnúť najmä kvôli jej sedemročnej záruke. Tento konkrétny kus bol vyrobený v roku 2014, ešte stále vám teda zostávajú dva či tri roky krytia. Venga sa dokázala presadiť i v konkurencii dlhodobo testovaných automobilov Auto Bildu, vďaka svojej spoľahlivosti a dobrej výbave si z testu odniesla známku 1. 30 fotografií v galérii Kia Venga 1.6: Voľba by na túto Kiu mohla padnúť najmä kvôli jej sedemročnej záruke. Tento konkrétny kus bol vyrobený v roku 2014, ešte stále vám teda zostávajú dva či tri roky krytia. Venga sa dokázala presadiť i v konkurencii dlhodobo testovaných automobilov Auto Bildu, vďaka svojej spoľahlivosti a dobrej výbave si z testu odniesla známku 1. Zdroj: AUTO BILD

Pre mnohých vodičov je v prípade automobilu z druhej ruky hlavným kritériom cena. Magickou hranicou je väčšinou 10 000 eur, často platí, že nad túto sumu by sa cena jazdenky vyšplhať nemala. Naši nemeckí kolegovia sa preto zoznámili s desiatimi ojazdenými automobilmi, ktoré cenou spomínanú prekročia len o kúsok, prípadne sa držia hlboko pod ňou.

Je treba zdôrazniť, že za desaťtisíc si už človek na našom trhu kúpi aj úplne nové auto. Počítať však treba s potrebou robiť kompromisy, menej výkonnými agregátmi či slabšou výbavou. Jazdenka síce má svoje riziká, no čo sa luxusu či výbavy týka, za rovnaké peniaze často poskytne omnoho väčšiu protihodnotu.


>>> Prehľad TOP 10 jazdeniek Auto Bildu v galérii <<<


Prehľad sa týka vozidiel v nemeckých autobazároch, tie nám však dnes už vôbec nie sú vzdialené. Stále viac Slovákov si jazdenky necháva doviezť práve z Nemecka, za všetko môžu pomerne atraktívne ceny. Veď za približne 10 000 eur si tu už možno zadovážiť bývalú vlajkovú loď BMW či Lexus GS! My by sme však do takejto kúpy išli len ak by auto malo hobby a majiteľ má dostatok peňazí.

Jazdená Škoda Superb: Veľa sľubuje, veľa ponúka

Vlajková loď značky Škoda je na trhu už tri roky a veľmi vyhľadávaná je aj ako jazdená. Právom?

Ak sa chcete držať viac pri zemi, trh s jazdenkami ponúka množstvo možností aj pre vás. Práve kvôli tomu je náš prehľad pestrý a skladá sa z kompaktných mestských vozidiel, rodinných automobilov, malých športiakov či luxusných lodí. Ktoré auto z tohto zoznamu by ste si vybrali vy? Všetky nájdete vo veľkej galérii.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×