Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Každé piate auto na Slovensku je Škoda

Škode sa na slovenskom trhu vlani darilo. Predala u nás rekordný počet nových vozidiel, diesel dominoval najmä u väčších modelov. A narastá aj obľúbenosť automatov.
23.01.2019 / TASR

Česká automobilka Škoda dosiahla v minulom roku na Slovensku trhový podiel 19,73 percenta. Slovenským zákazníkom dodala 19 355 vozidiel, čo predstavuje mesačne 1 600 vozidiel. Ide o najlepší predaj Škody za posledných dvanásť rokov.

Pokiaľ ide o preferencie motorov – tie dieselové v minulom roku ovládli výber pri modeloch Superb a Kodiaq. Rovnaké pravidlo platí aj pri modeli Octavia. Primárne pri menších vozidlách zákazníci preferujú čoraz častejšie preplňované motory s priamym vstrekovaním.

"Slováci čoraz viac uprednostňujú autá s automatickou prevodovkou. Kým napríklad pred piatimi rokmi si Octaviu s automatom zvolilo len 15 percent zákazníkov, dnes je to už viac ako 37 percent. Pri modeloch Superb a Kodiaq je to až 80 percent. DGS prevodovku rovnako preferujú aj majitelia Karoqov. Tento trend je výrazný u vozidiel vyšších tried. Pri modeloch Fabia a Rapid si automatickú prevodovku zadováži v priemere len čosi viac ako sedem percent zákazníkov," informovala Lenka Lendacká zo Škoda Auto Slovensko.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×