Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elon Musk opäť šokuje: Lietajúci športiak Tesly?

Elon Musk je známy svojimi odvážnymi vyjadreniami, ktoré často šokujú celý svet. Podobné sa mu podarilo aj tentokrát, americký vizionár najnovšie tvrdí, že model Roadster bude vedieť lietať, alebo sa prinajmenšom vznášať.
11 22.01.2019 / Filip Kadlečík

Tesla dnes bezpochyby vyrába kvalitné elektromobily, imidž automobilky však do veľkej miery ovplyvňuje i kontroverzný Elon Musk, ktorý stojí za jej vznikom. Americký vizionár do sveta prostredníctvom Twittera často púšťa vyjadrenia, ktorým sa dá ťažko veriť. Viaceré z nich sa navyše ani nesplnili, čo firme dali klienti či trhy neraz pocítiť.

Tesla Roadster by vďaka balíku 11 fotografií v galérii Tesla Roadster by vďaka balíku "SpaceX" mala byť schopná aj letu Zdroj: Tesla

Najnovším výstrelkom Muska je ďalšia glorifikácia novej generácie modelu Roadster. Už teraz možno povedať, že ak toto auto naplní všetko, čo o ňom Elon deklaruje, pôjde s veľkou pravdepodobnosťou o jedno z najpokročilejších a najlepších vozidiel histórie. Už len dojazd automobilu má byť veľmi slušný, vďaka 200 kWh akumulátorom by na jedno nabitie mal prejsť až 1 000 kilometrov.

Nemenej dychberúca má podľa Muska byť aj dynamika elektrického superšportu. Na stovku má vystreliť v priebehu necelých dvoch sekúnd, maximálnu rýchlosť dosiahne až za hranicou 400 km/h. Aby toho nebolo málo, najnovšie sme sa dozvedeli, že automobil bude vedieť lietať, prípadne sa prinajmenšom vznášať. Musk totiž svoje peniaze okrem Tesly vložil aj do vesmírneho projektu SpaceX, ktorý chce teraz prepojiť so svetom štyroch kolies.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla Roadster by po nástupe do výroby mala prísť i s balíkom “SpaceX”, ktorý automobil posunie na novú úroveň. Údajne má disponovať niekoľkými pomocnými raketami fungujúcimi na princípe extrémne stlačeného vzduchu, ktoré ju v prípade potreby budú vedieť zdvihnúť nad vozovku. Musk vyzerá, že sa pre tento nápad nadchol a chce ho uskutočniť. Či sa to však podarí, to ukáže až čas. Veríte v uskutočnenie Elonovho nápadu?


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×