Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Obe hybridné verzie prichádzajú s prepracovanými nárazníkmi či svetlami, v interiéri sa objavil väčší displej a dotykový panel klimatizácie.
3 22.01.2019 / Marek Pokrývka

Znie to neuveriteľne, ale Hyundai Ioniq oslávil uprostred januára tretie výročie svojej svetovej premiéry. Kórejská automobilka sa preto rozhodla kompaktný liftback s tromi variantmi alternatívneho pohonu omladiť. Na domácej pôde predviedla inovovanú verziu klasického hybridu i jeho plug-in brata, pričom sa venovala najmä dizajnovej stránke.

Ioniq dostal najmä odlišnú masku chladiča a diódové svetlá 3 fotografie v galérii Ioniq dostal najmä odlišnú masku chladiča a diódové svetlá Zdroj: Hyundai

Ioniq podstúpil decentnú plastickú operáciu. Dostal do vienka jemne upravený nárazník a novú masku chladiča, ktorá vymenila vodorovné lamely za trojrozmernú kaskádovú štruktúru. Okrem toho má zvýraznený tvar typický pre súčasné automobily značky. S grilom susedia LED svetlomety, tie disponujú modernejšou architektúrou. Aj vzadu došlo na sviežu diódovú grafiku. Zadný nárazník sa úpravám vyhol, facelift však prináša ďalšie dizajny diskov kolies.

Gro interiéru zostalo zachované, Hyundai prepracoval najmä stred palubnej dosky. Na scénu prišiel panel klimatizácie s lesklým čiernym povrchom a dotykovým ovládaním namiesto tlačidiel. Nadväzuje naň modernejší multimediálny systém. Disponuje obrazovkou s uhlopriečkou 10,25 palca a okrem známych funkcií obsahuje aj pokročilé hlasové ovládanie či službu Bluelink.

Hyundai Palisade: Najväčšie SUV odhalené

Ázijská novinka vychádza zo štúdie HDC-2 Grandmaster, štandardne má miesto pre osem pasažierov a 3,8-litrový šesťvalec.

Zmeny zasiahli systém rekuperácie brzdnej energie, Ioniq teraz ponúkne režim ovládania jedným pedálom. Novinkou je tiež mód Eco+ zameraný na úsporu pohonných hmôt. O samotnom pohone nepovedala kórejská automobilka zatiaľ nič, s veľkou pravdepodobnosťou zostal nezmenený. Kompletné detaily pravdepodobne zverejní na ženevskom autosalóne. Tam už asi uvidíme aj elektrický variant, ktorý rovnako čakajú dizajnové úpravy.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×