Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Obe hybridné verzie prichádzajú s prepracovanými nárazníkmi či svetlami, v interiéri sa objavil väčší displej a dotykový panel klimatizácie.
3 1 príspevok 22.01.2019 / Marek Pokrývka

Znie to neuveriteľne, ale Hyundai Ioniq oslávil uprostred januára tretie výročie svojej svetovej premiéry. Kórejská automobilka sa preto rozhodla kompaktný liftback s tromi variantmi alternatívneho pohonu omladiť. Na domácej pôde predviedla inovovanú verziu klasického hybridu i jeho plug-in brata, pričom sa venovala najmä dizajnovej stránke.

Ioniq dostal najmä odlišnú masku chladiča a diódové svetlá 3 fotografie v galérii Ioniq dostal najmä odlišnú masku chladiča a diódové svetlá Zdroj: Hyundai

Ioniq podstúpil decentnú plastickú operáciu. Dostal do vienka jemne upravený nárazník a novú masku chladiča, ktorá vymenila vodorovné lamely za trojrozmernú kaskádovú štruktúru. Okrem toho má zvýraznený tvar typický pre súčasné automobily značky. S grilom susedia LED svetlomety, tie disponujú modernejšou architektúrou. Aj vzadu došlo na sviežu diódovú grafiku. Zadný nárazník sa úpravám vyhol, facelift však prináša ďalšie dizajny diskov kolies.

Gro interiéru zostalo zachované, Hyundai prepracoval najmä stred palubnej dosky. Na scénu prišiel panel klimatizácie s lesklým čiernym povrchom a dotykovým ovládaním namiesto tlačidiel. Nadväzuje naň modernejší multimediálny systém. Disponuje obrazovkou s uhlopriečkou 10,25 palca a okrem známych funkcií obsahuje aj pokročilé hlasové ovládanie či službu Bluelink.

Hyundai Palisade: Najväčšie SUV odhalené

Ázijská novinka vychádza zo štúdie HDC-2 Grandmaster, štandardne má miesto pre osem pasažierov a 3,8-litrový šesťvalec.

Zmeny zasiahli systém rekuperácie brzdnej energie, Ioniq teraz ponúkne režim ovládania jedným pedálom. Novinkou je tiež mód Eco+ zameraný na úsporu pohonných hmôt. O samotnom pohone nepovedala kórejská automobilka zatiaľ nič, s veľkou pravdepodobnosťou zostal nezmenený. Kompletné detaily pravdepodobne zverejní na ženevskom autosalóne. Tam už asi uvidíme aj elektrický variant, ktorý rovnako čakajú dizajnové úpravy.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×