Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.
42 21.01.2019 / Marek Pokrývka

Elektromobily značky Tesla nepatria k častým terčom tunerov, nejaké výnimky sa však nájdu. Prvenstvo v tomto smere si privlastňuje americká spoločnosť T Sportline. Úpravy ponúka pre všetky aktuálne autá Elona Muska, v portfóliu teda nechýba ani Model X. Preň teraz pripravila špeciálny balík. Ako už našepkáva jeho označenie T Largo, základom je rozšírený bodykit.

Pod tmavým zovňajškom elektromobilu sa skrýva výrazný oranžový interiér 42 fotografií v galérii Pod tmavým zovňajškom elektromobilu sa skrýva výrazný oranžový interiér Zdroj: T Sportline

SUV dostalo nadstavce blatníkov, ktoré celkovú šírku zväčšujú o vyše päť centimetrov. Na ich oblúky nadväzujú modifikované prahy. Vpredu našiel miesto decentný spojler, v zadnej časti sa zasa nachádza difúzor. Všetky komponenty sú pritom vytvorené z uhlíkových vlákien. Rovnaký materiál tvorí vysúvateľné krídlo, aj keď tvarovo sa nezmenilo. Na predstavenom exemplári karbón dobre ladí s čiernym lakom karosérie. Tmavú schému nenarúšajú ani použité kolesá, mnoholúčové ráfiky majú priemer 22 palcov a obutie Pirelli.

Najvtipnejšie video roka rúca internet: O čo ide?

V súčasnosti si už človek nemôže byť istý ničím. Donedávna ste sa v autách mohli spoľahnúť aspoň na to, že keď sa začnú sťažovať na nízky dojazd, treba ich natankovať. Dnes neplatí ani to.

So zovňajškom elektrického auta kontrastujú brzdové strmene a označenia v zadnej časti, ktoré pokrýva oranžová farba. Interiéru tento odtieň vládne. Nesie ho kožené čalúnenie na sedadlách, stredovom tuneli, volante i dverách, pričom na niektorých miestach je vzorovo prešívané. Pri obkladoch prišli opäť k slovu uhlíkové vlákna. Tvoria aj časť venca volantu, čo iste nebolo lacné. Cenu celej úpravy firma T Sportline nezverejnila. Prezradila však, že balík T Largo plánuje vyrobiť v limitovanom množstve 20 kusov. Číslo každého z nich bude obsahovať palubná doska.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×