Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.
42 21.01.2019 / Marek Pokrývka

Elektromobily značky Tesla nepatria k častým terčom tunerov, nejaké výnimky sa však nájdu. Prvenstvo v tomto smere si privlastňuje americká spoločnosť T Sportline. Úpravy ponúka pre všetky aktuálne autá Elona Muska, v portfóliu teda nechýba ani Model X. Preň teraz pripravila špeciálny balík. Ako už našepkáva jeho označenie T Largo, základom je rozšírený bodykit.

Pod tmavým zovňajškom elektromobilu sa skrýva výrazný oranžový interiér 42 fotografií v galérii Pod tmavým zovňajškom elektromobilu sa skrýva výrazný oranžový interiér Zdroj: T Sportline

SUV dostalo nadstavce blatníkov, ktoré celkovú šírku zväčšujú o vyše päť centimetrov. Na ich oblúky nadväzujú modifikované prahy. Vpredu našiel miesto decentný spojler, v zadnej časti sa zasa nachádza difúzor. Všetky komponenty sú pritom vytvorené z uhlíkových vlákien. Rovnaký materiál tvorí vysúvateľné krídlo, aj keď tvarovo sa nezmenilo. Na predstavenom exemplári karbón dobre ladí s čiernym lakom karosérie. Tmavú schému nenarúšajú ani použité kolesá, mnoholúčové ráfiky majú priemer 22 palcov a obutie Pirelli.

Najvtipnejšie video roka rúca internet: O čo ide?

V súčasnosti si už človek nemôže byť istý ničím. Donedávna ste sa v autách mohli spoľahnúť aspoň na to, že keď sa začnú sťažovať na nízky dojazd, treba ich natankovať. Dnes neplatí ani to.

So zovňajškom elektrického auta kontrastujú brzdové strmene a označenia v zadnej časti, ktoré pokrýva oranžová farba. Interiéru tento odtieň vládne. Nesie ho kožené čalúnenie na sedadlách, stredovom tuneli, volante i dverách, pričom na niektorých miestach je vzorovo prešívané. Pri obkladoch prišli opäť k slovu uhlíkové vlákna. Tvoria aj časť venca volantu, čo iste nebolo lacné. Cenu celej úpravy firma T Sportline nezverejnila. Prezradila však, že balík T Largo plánuje vyrobiť v limitovanom množstve 20 kusov. Číslo každého z nich bude obsahovať palubná doska.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×