Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete objavili fotky, ktoré novinku zachytávajú do detailu.
2 5 príspevkov 21.01.2019 / Filip Kadlečík

Volkswagen Golf je známy tým, že sa z generácie na generáciu mení skôr evolučne. Žiadne výstrelky, zdá sa, nemožno očakávať ani od ôsmej generácie. Jej dizajn už skôr načrtlo video, ktoré však mnohí označovali za nepravé. Dnes už vieme, že údajný Golf GTI ôsmej generácie, ktorý sa premával po juhoafrických cestách, bol reálny.

Volkswagen Golf ôsmej generácie sa zmení najmä pri pohľade spredu 2 fotografie v galérii Volkswagen Golf ôsmej generácie sa zmení najmä pri pohľade spredu Zdroj: johannes.vag

Na internet prostredníctvom instagramového profilu johannes.vag unikli fotky novinky, ktorej posádka sa bez akejkoľvek kamufláže zastavila po občerstvenie v známom reťazci. Snímky odhaľujú, že Golf dostane oblejšie tvary, ktoré nájdu uplatnenie hneď na prednej časti. Diódové čelné svetlá sa takmer úplne vzdajú rovných liniek.

Tvar kompaktu zostane naďalej viac-menej rovnaký, zachovaný bude i typický C-stĺpik či kontúry koncových svetiel. Konzervatívni zákazníci sa potešia, ľudia volajúci po radikálnejšej zmene zasa budú hromžiť. Dá sa očakávať, že spolu s novým Golfom Volkswagen čiastočne zmení i svoj imidž, už dávnejšie totiž ohlasuje prechod na vynovené logo a vlajková loď predajných úspechov by bola ideálnym adeptom na zavedenie inovovaného dizajnu.

Zadná časť by výraznejšími zmenami prechádzať nemala 2 fotografie v galérii Zadná časť by výraznejšími zmenami prechádzať nemala Zdroj: johannes.vag

Do interiéru kompaktu nás VW zatiaľ nepustil, jeho vzhľad však pekne naznačuje staršia vizualizácia Auto Bildu. Grafici sa pri jej tvorbe do dizajnu exteriéru trafili, v prípade kabíny teda môžu byť tiež pomerne blízko. Wolfsburg vraj každému Golfu už v sériovej výbave nadelí digitálnu prístrojovku a niekoľko dotykových panelov. Volkswagen avizuje aj schopnosť rozpoznávania reči, ktorou by mal obľúbený kompakt prekonať i Mercedes-Benz triedy A.

Test Mercedes A 200: Mení pravidlá hry

Máloktoré auto vzbudilo v poslednom období svojim príchodom taký záujem, aký sa podarilo vyvolať druhej generácii hatchbacku Mercedes-Benz triedy A. Každý je na neho zvedavý a každý sa s ním chce...

Fanúšikov ságy GTI poteší, že existencia hothatchu je de facto istá už dnes. Očakáva sa, že ostrý kompakt bude opätovne poháňať dvojlitrové TSI, tentokrát však už so 48-voltovou elektrickou sieťou, ktorá umožní ďalší rozvoj moderných technológií. Na konkurentov GTIčko vybehne najskôr s výkonom okolo 221 kW (300 k) a neskôr by sa mal pridať aj variant ladený približne na 258 kw (350 k).

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×