Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.
10 4 príspevky 21.01.2019 / Marek Pokrývka

Na nedávnom detroitskom autosalóne uplynulo sedem rokov od premiéry typu Ford Fusion, ktorý v našich končinách poznáme ako Mondeo. Americká verzia prešla medzičasom už dvomi balíkmi inovácií. Model určený pre európskych klientov však musel počkať, modernizáciu absolvoval až teraz. Kozmetickým rozsahom spĺňa očakávania.

Omladený model prezrádza nárazník a výplň masky chladiča 10 fotografií v galérii Omladený model prezrádza nárazník a výplň masky chladiča Zdroj: Ford

Segment neprémiovej strednej triedy na starom kontinente v ostatných rokoch výrazne klesol z hľadiska predajných čísel a Mondeo nie je výnimkou. Pomerne nahlas sa hovorí o jeho konci. Súčasná generácia vozidla má ešte nejaký čas prežiť a preto boli nejaké úpravy potrebné. Minimálne investície do faceliftu nie sú preto vzhľadom na neveselú budúcnosť žiadnym prekvapením.

Z dizajnového hľadiska boli zásahy takmer neviditeľné. Modrý ovál siahol po nových výplniach masky chladiča, ktoré sú lepšie odlíšené pri jednotlivých vyhotoveniach. Okrem toho došlo na jemne modifikovaný predný nárazník. Predné svetlá zostali zachované, vzadu sú použité kúsky s upravenou grafikou. Vizuálne zmeny završuje oprášená paleta farieb laku a diskov kolies.

Pri osemstupňovom automate je klasická páka minulosťou 10 fotografií v galérii Pri osemstupňovom automate je klasická páka minulosťou Zdroj: Ford

Rozsah zmien v interiéri taktiež nie je veľký. Týkal sa najmä čalúnenia či dekoratívnych panelov a inovovaný bol infotainment, Mondeo dostalo aktuálnu verziu systému Sync 3. Väčšou novinkou je akurát uvedenie otočného voliča prevodovky nahrádzajúceho v niektorých verziách páku. Ovládať ním možno osemstupňový automat, ktorý vymieňa staršiu skriňu so šiestimi stupňami.

Test Ford Mondeo: Diaľničný expres

Do rúk sa nám dostalo kombi so športovým vzhľadom a silnejšou verziou zážihového dvojlitra. Nadväzuje na odkaz verzie ST220?

Pod kapotou pokračuje benzínový štvorvalec 1,5 EcoBoost s výkonom 121 kW (165 k) a doplní ho upravená verzia naftového dvojlitra. Turbodiesel s prívlastkom EcoBlue bude dostupný v naladení 110 kW (150 k) rovnako ako predchodca. Okrem toho však ponúkne aj slabší variant dosahujúci maximálne 88 kW (120 k), kým špičková odroda posilnila o desať koní na 140 kW (190 k). Vznetové modely majú byť naďalej dostupné aj s pohonom všetkých štyroch kolies.

Zmiešaný pohon bude Ford po novom montovať aj do kombi 10 fotografií v galérii Zmiešaný pohon bude Ford po novom montovať aj do kombi Zdroj: Ford

V ponuke naďalej figuruje Ford Mondeo Hybrid, ktorý využíva atmosférický dvojliter doplnený prevodovkou CVT prenášajúcou silu na predné kolesá. Systémový výkon 138 kW (187 k) sa nezmenil. Pribudla však jedna karoséria, keďže doposiaľ bol tento variant dostupný len ako sedan. Po facelifte bude v cenníku aj hybridné kombi. Aj pri ňom treba rátať s kufrom zmenšeným vinou batérie, jeho objem je 403 litrov. Ceny jednotlivých verzií omladeného modelu zatiaľ nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×