Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Clio: Piata generácia prezradená

Obrázok zmenšeného modelu prezradil, ako bude vyzerať nástupca populárneho Francúza. Evidentná je inšpirácia typom Mégane.
1 21.01.2019 / Marek Pokrývka

Dnešná digitalizovaná doba ponúka množstvo ciest, cez ktoré môžu automobilkám unikať ich tajomstvá. Niekedy ich pre marketing využívajú samotní výrobcovia. Inokedy padá vina za vyzradenie materiálov na niekoho iného a nový Renault Clio je pravdepodobne takýto prípad. Jeho piata generácia je prezradená vďaka predajcovi zmenšených modelov.

Takto by mal vyzerať nový hatchback Renault Clio

Na českej stránke svetauticek.cz sa pred niekoľkými dňami objavila zdrobnenina budúceho francúzskeho hatchbacku. Obrázok medzičasom opäť zmizol, no internet si pamätá. Predčasné odhalenie neprináša nejaké prekvapenia. Vozidlo si ponechalo viaceré charakteristické línie, vrátane skrytých zadných kľučiek. V prednej časti však nezaprie inšpiráciu väčším typom Mégane.

Renault Kadjar: Facelift a dva nové motory

Jemné dizajnové úpravy sprevádza viacero zmien interiéru, v palete pohonných jednotiek sa objavili agregáty 1.3 TCe a 1.7 dCi.

Clio dostane masku chladiča v štýle razenom všetkými aktuálnymi autami značky Renault a svetlomety s diódovým pásikom zasahujúcim do nárazníka. Ten má pomerne dynamické tvary, keďže sa pravdepodobne pozeráme na verziu GT. Zodpovedá tomu aj modrý lak či sivý finiš diskov kolies. Dizajn zadnej časti zatiaľ nepoznáme, na odhalenie piatej generácie populárneho malého Francúza si ešte musíme počkať. Kandidátom na jej premiéru je ženevský autosalón.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×