Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.
2 príspevky 21.01.2019 / TASR

Hamburg má spomedzi nemeckých veľkých miest najväčší počet voľne prístupných nabíjacích staníc pre elektroautá. Na konci minulého roka ich v prístavnom meste fungovalo 834. Uvádza to najnovšia štatistika Spolkového združenia energetického a vodného hospodárstva (DGEW).

Berlín ich mal 779. Stuttgart s 382 stanicami bol tretí. Za ním nasledovali Düsseldorf s 211 a Lipsko so 168 stanicami.

V štatistike sú uvedené nabíjacie stanice v energetických firmách, parkovacích domoch, na parkoviskách, v supermarketoch a hoteloch. Do štatistiky sa nezapočítali súkromné dobíjacie stanice.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×