Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.
21.01.2019 / TASR

Hamburg má spomedzi nemeckých veľkých miest najväčší počet voľne prístupných nabíjacích staníc pre elektroautá. Na konci minulého roka ich v prístavnom meste fungovalo 834. Uvádza to najnovšia štatistika Spolkového združenia energetického a vodného hospodárstva (DGEW).

Berlín ich mal 779. Stuttgart s 382 stanicami bol tretí. Za ním nasledovali Düsseldorf s 211 a Lipsko so 168 stanicami.

V štatistike sú uvedené nabíjacie stanice v energetických firmách, parkovacích domoch, na parkoviskách, v supermarketoch a hoteloch. Do štatistiky sa nezapočítali súkromné dobíjacie stanice.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×