Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford očakáva v tomto roku stratu

Ford má problémy v Európe, kde dlhodobo vykazuje stratu. No červené čísla hrozia v začiatku tohto roka aj v celkovej koncernovej bilancii.
21.01.2019 / TASR

Americká automobilka Ford Motor v stredu zverejnila odhad príjmov za 4. štvrťrok 2018, ktorý je horší ako očakávania Wall Street. Druhý najväčší výrobca áut v USA uviedol, že v poslednom kvartáli 2018 zrejme vykáže stratu 112 miliónov dolárov (98,04 milióna eur) v dôsledku nákladov na reštrukturalizáciu vo svojich továrňach v USA a v Európe.

Po očistení od jednorazových položiek očakáva automobilka za tri mesiace do konca decembra upravený zisk 30 centov na akciu, kým analytici počítajú so ziskom 32 centov/akcia.

Za celý rok 2018 Ford najnovšie očakáva upravený zisk 1,30 dolára na akciu a tržby vo výške 160,3 miliardy dolárov. Vlani v októbri pritom ešte odhadoval, že zarobí 1,30 až 1,50 dolára na akciu, zatiaľ čo analytici mu predpovedajú zisk za minulý rok 1,33 dolára/akcia. V roku 2019 vidí Ford potenciál na zlepšenie príjmov, aj keď bude jeho predaj stagnovať, vďaka zníženiu nákladov v súvislosti s reštrukturalizáciou.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×