Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford očakáva v tomto roku stratu

Ford má problémy v Európe, kde dlhodobo vykazuje stratu. No červené čísla hrozia v začiatku tohto roka aj v celkovej koncernovej bilancii.
21.01.2019 / TASR

Americká automobilka Ford Motor v stredu zverejnila odhad príjmov za 4. štvrťrok 2018, ktorý je horší ako očakávania Wall Street. Druhý najväčší výrobca áut v USA uviedol, že v poslednom kvartáli 2018 zrejme vykáže stratu 112 miliónov dolárov (98,04 milióna eur) v dôsledku nákladov na reštrukturalizáciu vo svojich továrňach v USA a v Európe.

Po očistení od jednorazových položiek očakáva automobilka za tri mesiace do konca decembra upravený zisk 30 centov na akciu, kým analytici počítajú so ziskom 32 centov/akcia.

Za celý rok 2018 Ford najnovšie očakáva upravený zisk 1,30 dolára na akciu a tržby vo výške 160,3 miliardy dolárov. Vlani v októbri pritom ešte odhadoval, že zarobí 1,30 až 1,50 dolára na akciu, zatiaľ čo analytici mu predpovedajú zisk za minulý rok 1,33 dolára/akcia. V roku 2019 vidí Ford potenciál na zlepšenie príjmov, aj keď bude jeho predaj stagnovať, vďaka zníženiu nákladov v súvislosti s reštrukturalizáciou.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×