Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov vo svete a v Európe.
53 21.01.2019 / Redakcia AUTO BILD

Obľúbenosť modelov je často veľmi subjektívna záležitosť a v prípade nejedného rebríčka popularity modelov majú mnohí čitatelia výhrady. Či už preto, že rebríček spracovala firma z určitej krajiny, alebo preto, že sa týkajú USA, Británie alebo Nemecka. Trochu odlišný prehľad ponúka spoločnosť Focus2move, ktorá modely zoradila výlučne podľa počtu predaných kusov.

Ilustračná snímka 53 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

Vo svojej analýze pre rok 2018 vychádza z celého radu databánk, ktoré spracúvajú národné a medzinárodné asociácie automobiliek a predajcov. Za minulý rok spracovala milióny údajov a vypracovala dva rebríčky, ktoré môžu byť pre nášho motoristu zaujímavé. Okrem toho, že na spomínanom portáli nájdete prehľad pre jednotlivé krajiny, nás zaujímal obraz predaja vo svete a v Európe.

Už v prvej desiatke vidíme podstatné rozdiely. Kým prvú svetovú trojku tvoria hneď dva modely japonskej Toyoty a jeden Ford, európske stupne víťazov obsadili dva Volkswageny a jeden Renault. V nasledujúcej galérii si môžete pozrieť 20 najpredávanejších modelov vo svete a 30 top modelov v Európe. A vo svetovom rebríčku aj model, o ktorom ste zrejme nikdy nepočuli. Nechajte sa prekvapiť.

 


» Prehľad najpredávanejších modelov vo svete v roku 2018 «


» Prehľad najpredávanejších modelov v Európe v roku 2018 «


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×