Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov vo svete a v Európe.
53 4 príspevky 21.01.2019 / Redakcia AUTO BILD

Obľúbenosť modelov je často veľmi subjektívna záležitosť a v prípade nejedného rebríčka popularity modelov majú mnohí čitatelia výhrady. Či už preto, že rebríček spracovala firma z určitej krajiny, alebo preto, že sa týkajú USA, Británie alebo Nemecka. Trochu odlišný prehľad ponúka spoločnosť Focus2move, ktorá modely zoradila výlučne podľa počtu predaných kusov.

Ilustračná snímka 53 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

Vo svojej analýze pre rok 2018 vychádza z celého radu databánk, ktoré spracúvajú národné a medzinárodné asociácie automobiliek a predajcov. Za minulý rok spracovala milióny údajov a vypracovala dva rebríčky, ktoré môžu byť pre nášho motoristu zaujímavé. Okrem toho, že na spomínanom portáli nájdete prehľad pre jednotlivé krajiny, nás zaujímal obraz predaja vo svete a v Európe.

Už v prvej desiatke vidíme podstatné rozdiely. Kým prvú svetovú trojku tvoria hneď dva modely japonskej Toyoty a jeden Ford, európske stupne víťazov obsadili dva Volkswageny a jeden Renault. V nasledujúcej galérii si môžete pozrieť 20 najpredávanejších modelov vo svete a 30 top modelov v Európe. A vo svetovom rebríčku aj model, o ktorom ste zrejme nikdy nepočuli. Nechajte sa prekvapiť.

 


» Prehľad najpredávanejších modelov vo svete v roku 2018 «


» Prehľad najpredávanejších modelov v Európe v roku 2018 «


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×