Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samozvaný driftér takmer spôsobil nehodu

TOP VIDEO
Sedan so zadným pohonom v šmyku prejde do protismeru, na čo rýchlo zareaguje vodič za volantom vozidla vybaveného kamerou.
20.01.2019 / Marek Pokrývka

O nezodpovedných šoféroch mýliacich si verejné cesty s ich súkromným okruhom či prázdnym parkoviskom sme už písali mnohokrát. Neraz v súvislosti s haváriami, ktoré vznikli ich zavinením. Jedného takého špecialistu zachytáva aj nasledujúce video nakrútené v USA.

Ferrari doplatilo na pouličné preteky

Dvaja vodiči superšportov z Maranella sa na japonskej ceste nevedela zmestiť do kože, jeden z nich skončil s rozbitým autom.

Na zázname z palubnej kamery môžeme vidieť Infiniti Q50, ktoré má evidentne vypnutý stabilizačný systém. Svetelnú križovatku vyberie driftom. Vodič však pri ňom prehnane zakontruje a sedan so zadným pohonom pošle opačným šmykom do protismeru. Našťastie, človek sediaci za volantom nakrúcajúceho auta rýchlo zabrzdí. Samozvaný driftér takmer spôsobil nehodu, napriek tomu odchádza s piskotom pneumatík a do svojho jazdného pruhu sa vracia bez veľkej snahy dať prednosť prichádzajúcim vozidlám.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×