Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová Mazda6: Magický motor i hybridné verzie

EXKLUZÍVNE
Aktuálna Mazda6 už v rámci tretej generácie prekonala niekoľko kozmetických vylepšení, na trhu je už od roku 2012. Podľa automobilovej matematiky to znamená jediné - je čas na zmenu a tá by mohla prísť čoskoro.
2 41 príspevkov 19.01.2019 / Filip Kadlečík

Aktuálna generácia Mazdy6 znamenala pre Japonskú automobilku kľúčový obrat smerom k úspechu. Model sa do vkusu klientely trafil dizajnom, jazdnými vlastnosťami, atmosférickými benzínovými motormi a aj známou Soul Red farbou, ktorá je dnes už poznávacím znamením značky. Nemožno sa čudovať tomu, že na nasledujúcej generácii šestky si Mazda dáva záležať.

Štvrtá generácia Mazdy6 by podľa vizualizácií Auto Bildu mohla vyzerať takto 2 fotografie v galérii Štvrtá generácia Mazdy6 by podľa vizualizácií Auto Bildu mohla vyzerať takto Zdroj: Auto Bild

Počas jesene roka 2019 sa môžeme tešiť na 46. tokijský autosalón, ktorý bude nabitý silnými ázijskými premiérami. O jednu z najžiarivejších by sa podľa exkluzívnych informácií nemeckého Auto Bildu mala postarať štvrtá generácia Mazdy6. Novinka by z pohľadu dizajnu mala rozvíjať aktuálne trendy v rámci značky, odraziť by sa mohla od štúdie Vision Coupé Concept, ktorú Japonci prezentovali v roku 2017.

Ráta sa s tým, že auto ako také bude dlhšie, ponúkne väčší batožinový priestor a miesto na nohy pre cestujúcich sediacich v druhom rade sedadiel. Pri aktuálnej generácii Mazdy6 sa mnohí novinári sťažujú na relatívne malý dojazd vozidla. To by sa v budúcnosti mohlo zmeniť - Japonci totiž vraj chystajú veľké zmeny aj pod kapotou. Približne rovnako objemná nádrž bude v budúcnosti zaručovať väčší dojazd vďaka nižšej spotrebe vozidla.

Geniálny motor Mazdy: Ako vlastne funguje?

Hovorí sa, že ak človek niečo nevie vysvetliť jednoducho, tak tomu dostatočne nerozumie. Mazda zjavne vie o čom hovorí - na krátkom videu dokázala geniálne laicky vysvetliť fungovanie jej revolučnej...

O pohon by sa tu mali starať zážihové agregáty generácie Skyactiv-X, ktoré budú znamenať malú revolúciu. Ich spotreba by sa vďaka špeciálnemu spaľovaniu mala vyrovnať naftiakom. Podľa prvých informácií ponúkne Mazda šestku časom aj vo verziách mild hybrid a plug-in hybrid, ktoré by sa mali postarať o zavedenie 48V elektrickej siete aj na palube japonskej limuzíny.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×