Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.
36 1 príspevok 20.01.2019 / Redakcia AUTO BILD

Infiniti na prebiehajúcom autosalóne v Detroite predstavilo naživo svoj koncept QX Inspiration. Jeho názov napovedá, že bude zdrojom nápadov nielen pre dizajnové smerovanie budúcich vozidiel tejto značky. Automobilka sa netají tým, že chce nasadnúť do rozbehnutého vlaku menom elektrifikácia. Koncept bezemisného SUV má teda dláždiť cestu plne elektrickým vozidlám Infiniti.

Japonská značka dala svojej štúdii nápadne futuristické línie 36 fotografií v galérii Japonská značka dala svojej štúdii nápadne futuristické línie Zdroj: Infiniti

Do hlavných úloh obsadí QX-ko vysoký výkon a postačujúci dojazd. Tie slúžia ako predzvesť celému spektru segmentov, prvým však zrejme bude populárne SUV. Faktom ostáva, že optimálna kombinácia nadpriemernej dynamiky a vysokého akčného rádiusu bude pre športovo-úžitkový elektromobil tvrdým orieškom. Konkrétne technické detaily nového pohonu si prémiová značka Nissanu necháva zatiaľ pre seba. Prezradila však, že spoločným menovateľom pre pripravované elektrické modely bude nová architektúra.

Exteriér a interiér futuristického SUV sa nesie v znamení snúbenia prístupov „Ma“ a „Omotenashi“. Prvý menovaný znamená vo voľnom preklade prázdny priestor plný možností a jeho filozofiou je vytvoriť medzi líniami pocit očakávania. Vystihujú ho napríklad zadné dvere otvárajúce sa proti smeru jazdy. Rovnako ako tie predné sú ovládané elektricky, čo trochu pripomína značku Rolls-Royce.

Infiniti odhalilo koncept QX Inspiration

SUV dostalo nečakane hranatú siluetu, mohutné kolesá a úzke LED svetlá. Vďaka elektrickému pohonu nepotrebuje klasickú masku chladiča.

Druhé spomínané slovo má vyjadrovať japonskú pohostinnosť. Tento prístup je reflektovaný v ručne vyhotovenom interiéri, pri ktorého tvorbe boli využité tradičné postupy. Zaujímavosťou je mozaiková podlaha, či časť stredového panela vyhotoveného z mramoru. Identické vyhotovenie si v sériovej výrobe môžeme len ťažko predstaviť, keďže by vystrelilo cenu neúnosne vysoko. No niektoré dizajnové detaily sa asi dostanú aj do výroby.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×