Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špeciál MINI oslavuje 60. výročie značky

Na britský trh uvádza automobilka limitovanú edíciu hatchbacku, ktorá sa vyznačuje farbou karosérie, kolesami či čalúnením.
16 19.01.2019 / Marek Pokrývka

Oslavy narodenín patria k štandardnému folklóru sveta štyroch kolies. Občas automobilky uvádzajú pri príležitosti svojho výročia dôležité novinky, inokedy im postačia aj zvláštne edície existujúcich produktov. Druhý scenár aktuálne zvolilo MINI. Súčasná dcéra BMW v tomto roku oslavuje šesť dekád od vzniku British Motor Corporation, firmy zodpovednej za vznik ikonického drobca.

Z jubilejného modelu vznikne 500 kusov exkluzívne pre Britániu 16 fotografií v galérii Z jubilejného modelu vznikne 500 kusov exkluzívne pre Britániu Zdroj: MINI

Jubileum značky pripomína špeciál označený ako Cooper S 60 Years Edition. Ako už naznačuje jeho názov, vychádza zo športovo orientovanej verzie hatchbacku. Dostupný bude len s trojdverovou karosériou. Od klasických modelov sa odlišuje prídavnými svetlami na maske chladiča a najmä zeleným lakom British Racing Green IV, ktorý dopĺňajú čierne pásy s narodeninovou grafikou na kapote i blatníkoch. Motív pozdĺžnych čiar sa preniesol aj na 17-palcové disky kolies.

Interiér obsahuje hnedé kožené čalúnenie, ktoré je prešívané bielou niťou a zdobené detailmi farebne korešpondujúcimi s odtieňom karosérie. Ani vo vnútri nechýbajú jubilejné podpisy. Nachádzajú sa na predných sedadlách, volante i prahoch, ktoré kryjú ozdobné lišty. Vybavenie je pomerne bohaté, okrem iného obsahuje LED svetlá, zadnú kameru, navigáciu či bezdrôtové nabíjanie telefónu.

Test Mini Cabrio S: Liek na všetky problémy

Existujú automobily, ktoré si kúpite preto, lebo sú praktické a každodenne vám budú uľahčovať život. Sú aj také, ktoré by ste si na základe rácia nekúpili, no i tak vám vedia uľahčiť život. Jedným...

Po technickej stránke nedošlo k žiadnym zmenám. Cooper S disponuje prepĺňaným dvojlitrom dosahujúcim maximálny výkon 141 kW (192 k), ktorý v tomto prípade pracuje výhradne so samočinnou prevodovkou. Cena modelu oslavujúceho 60. výročie značky je oproti štandardu výrazne vyššia. MINI plánuje vyrobiť 500 kusov a za každý si pýtať minimálne 29 990 libier, čo je v prepočte do európskej meny zhruba 34-tisíc. Predávať sa bude výhradne v Británii.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×