Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Amarok sa chystá na arktickú expedíciu

Špecializovaná firma vybavila nemecký pick-up komponentmi pre čo najlepšiu priechodnosť a pripravila vybavenie umožňujúce prežitie v divočine.
5 18.01.2019 / Marek Pokrývka

Mimo spevnených povrchov patrí Volkswagen Amarok k dostatočne schopným strojom, no v sériovej forme má svoje hranice. Tie sa dajú posunúť pomocou úprav. Variant určený do najnáročnejších podmienok prezentuje jeden exemplár nemeckého pick-upu, ktorý sa chystá na arktickú expedíciu. Na ňu ho pripravila špecializovaná firma Arctic Trucks.

Tento modifikovaný VW Amarok len tak niečo nezastaví 5 fotografií v galérii Tento modifikovaný VW Amarok len tak niečo nezastaví Zdroj: Arctic Trucks

Nemec dostal sklolaminátové rozšírenie blatníkov, ktoré musia pojať obrovské kolesá. Na sedemnásťpalcových diskoch sú natiahnuté pneumatiky s mierami 315/70 R17 a terénnym dezénom. Veľké obutie zväčšuje svetlú výšku, ďalších 25 milimetrov pridáva úprava pruženia. Vďaka tomu by mal byť tento Amarok schopný prekonať takmer akúkoľvek prekážku.

Vrcholný VW Amarok už v predaji aj na Slovensku

Mercedes-Benz si po príchode triedy X privlastnil titul najsilnejšieho pick-upu v Európe. Dovtedajší líder, Volkswagen Amarok, však s odpoveďou dlho neváhal. Na Slovensku už vstupuje do predaja.

Pick-up disponuje aj špecifickým vybavením umožňujúcim prežitie mimo civilizácie. V jeho útrobách nájdeme hasiaci prístroj, lekárničku obsahujúcu aj defibrilátor, sadu s náradím, zdvihák, extra osvetlenie či prenosný generátor. Čerešničkou na torte je kávovar. Technická stránka sa nezmenila, pohon VW zabezpečuje trojlitrový naftový šesťvalec s výkonom 165 kW (224 k).


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×