Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Košický magistrát zverejnil návrh na zmeny v parkovacej politike, ktorá vyrieši problémy s predchádzajúcim vydavateľom rezidenčných kariet. Zlepšia sa podmienky pre dôchodcov a parkovanie v centre mesta.
18.01.2019 / TASR

Mesto Košice zverejnilo návrh novely všeobecne záväzného nariadenia (VZN) číslo 157 o parkovaní. Mestské zastupiteľstvo bude o ňom rokovať na svojom mimoriadnom zasadnutí 31. januára. Ako na štvrtkovom brífingu uviedol primátor Jaroslav Polaček, ak ho mestskí poslanci odobria, parkovacie karty vydané bratislavskou spoločnosťou EEI, s.r.o., bude mesto akceptovať. Ďalšími novinkami má byť zrušenie prirážky za SMS parkovací lístok, možnosť úhrady za 30 minút parkovania či bezplatné odstavenie auta na určených miestach počas sobôt.

"Tí, čo majú zaplatenú kartu od EEI a zároveň majú kúpenú alebo preregistrovanú kartu aj na mesto Košice, a prípadne už  zaplatili, tak im alikvotne v danej hodnote prirátame časový úsek tak, aby neboli nijakým spôsobom poškodení," uviedol primátor s tým, že kartu zakúpenú od parkovacej spoločnosti do 31. decembra 2018, je potrebné umiestniť za čelné sklo auta, resp. na viditeľné miesto.

V prípade elektronickej karty je potrebné takto umiestniť doklad o zaplatení. "Držiteľ karty od EEI si ju môže zjednodušene preregistrovať do 31. marca 2019. Ak to urobí, odpadne mu povinnosť mať kartu alebo doklad o jej zaplatení umiestnený pod čelným sklom v aute," dodáva magistrát.

V novele VZN okrem iného navrhuje aj to, aby sa pri vydávaní rezidentských kariet za päť eur pre seniorov od 62 rokov už nebrala do úvahy skutočnosť, či žiadateľ poberá starobný dôchodok a podmienka maximálneho mesačného príjmu. Ak poslanci uvedený návrh schvália, obyvatelia žijúci v centrálnej mestskej zóne budú môcť dočasne parkovať aj na uliciach, ktoré susedia s jednou z troch ulíc uvedených na rezidentskej parkovacej karte.

Magistrát pripomína, že novela je zverejnená na webovej stránke mesta a pripomienkovať ju možno elektronicky do 27. januára. Mesto Košice od 1. januára 2019 prevzalo parkovací systém aj napriek nesúhlasu spoločnosti EEI ako prevádzkovateľa parkovacích miest v zóne plateného parkovania. Obe strany sa v danej veci obrátili na súd. Spoločné rokovania medzi mestom Košice a parkovacou firmou pokračujú.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×