Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

VIDEO
Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.
17 17.01.2019 / Marek Pokrývka

Minulý týždeň vydal Woking fotografiu potvrdzujúcu klebety o príprave modelu 600LT Spider. Tie začali kolovať ešte pred prezentáciou rovnako označeného kupé, nakoľko otvorený variant dostal aj vyššie stojaci McLaren 675LT. Vlani odhalená šesťstovka sa navyše stretla so značným záujmom zákazníkov. Prečo teda nepripraviť verziu, ktorá bude ešte vzrušujúcejšia i drahšia?

Novinka je asi labuťou piesňou tejto generácie Sports Series 17 fotografií v galérii Novinka je asi labuťou piesňou tejto generácie Sports Series Zdroj: McLaren

Úplný vrchol línie Sports Series nemal pri svojom debute veľmi čím prekvapiť. Konštrukčne vychádza z predvlani odhaleného vyhotovenia 570S Spider a disponuje rovnakou pevnou skladacou strechou umožňujúcou manipuláciou do rýchlosti 40 km/h. Identické sú oblúky za hlavovými opierkami sedadiel i samostatne vysúvateľné zadné okno. No tým sa podobnosť končí, darcom ostatných prvkov bol variant 600LT Coupé.

Otvorená novinka disponuje rovnakým bodykitom ako kupé, jej karoséria obsahuje ostrý predný nárazník, mohutné nadstavce prahov i rozmerný difúzor. Najzaujímavejšia časť je však nad zadnými svetlami. Nachádza sa tam pevné prítlačné krídlo a dvojica výfukových koncoviek, známy producent plameňov. Ich zvuk pri zloženej streche či otvorenom zadnom skle iste stojí za to.

Aj so zloženou strechou dokáže roadster prekonať 300 km/h 17 fotografií v galérii Aj so zloženou strechou dokáže roadster prekonať 300 km/h Zdroj: McLaren

Exhaláty produkuje nezmenený motor, teda dvakrát prepĺňaný osemvalec s objemom 3,8 litra a špičkovým výkonom 441 kW (600 k). Najvyšší krútiaci moment agregátu je 600 Nm. Pohonná jednotka rozbehne roadster na stovku za 2,9 sekundy a vyrovná sa tak uzatvorenému modelu. Na dvojnásobnej hodnote je s časom 8,4 s o dve desatiny pomalšie než súrodenec. Maximálna rýchlosť trochu klesla: v otvorenom stave je to 315 km/h, pri pevnej streche na svojom mieste je konečnou stanicou tempo 324 km/h. Coupé dosiahne ešte o 4 km/h viac.

McLaren 720S Spider: Za kupé nezaostáva

Roadster si ponechal krídlové dvere, pribral iba 49 kilogramov a na stovku zrýchľuje za 2,9 sekundy. V uzatvorenom stave dosiahne 341 km/h.

Mierne zhoršenie parametrov má na svedomí aerodynamika, ale tiež hmotnosť. Oproti príbuznému kupé váži McLaren 600LT Spider o 50 kilogramov viac. No stále ide o úžasných 1 297 kg. Prispievajú k tomu ľahké sedadlá, ale tiež množstvo karbónu. Za všetko sa však platí. Roadster je podľa očakávania drahší než pôvodná šesťstovka, na nemeckom trhu stojí presne štvrť milióna. Jeho základnú cenu možno pritom ešte nafúknuť početnými opciami a možnosťami individualizácie.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×