Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SUV na batérie už pripravuje aj Cadillac

Na detroitskej výstave publikoval americký výrobca fotky atraktívneho konceptu, z ktorého sa má do troch rokov vykľuť sériový produkt.
2 17.01.2019 / Marek Pokrývka

Počas ostatnej dekády prišlo do športovo-úžitkového segmentu viacero elektromobilov, zväčša z dielne prémiových značiek. Asi najvýraznejším reprezentantom tohto prúdu je Tesla Model X. Aktuálne má viacero súperov, menovať možno Audi e-tron či Jaguar I-Pace. Ich počet bude len stúpať. SUV na batérie už pripravuje aj Cadillac, čo prezradil počas autosalóna v Detroite.

Cadillac ukázal v Detroite obrázky štúdie elektrického SUV 2 fotografie v galérii Cadillac ukázal v Detroite obrázky štúdie elektrického SUV Zdroj: Cadillac

Hlavnou hviezdou v stánku americkej značky bol sedemmiestny typ XT6. Popri jeho prezentácii firma informovala aj o zatiaľ nepokrstenom koncepte, no naživo ho neukázala. Zverejnila akurát dva obrázky. Tie ukazujú pomerne atraktívne vozidlo s hladkými plechmi, veľkými kolesami a početnými ostrými tvarmi, ktoré sa koncentrujú v prednej časti obsahujúcej tenké LED línie.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Na obrázkoch môžeme vidieť aj klesajúcu presklenú strechu či zaujímavo vyriešený C-stĺpik. Elektromobil pravdepodobne onedlho spoznáme na nejakom výstavisku, časom z neho má vzniknúť sériový produkt. SUV vraj príde v horizonte troch rokov s dojazdom presahujúcim 600 kilometrov. Jeho základom bude pritom rýdzo elektrická platforma, na ktorej má koncern General Motors v najbližšom čase postaviť minimálne 11 samostatných modelov.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×