Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SUV na batérie už pripravuje aj Cadillac

Na detroitskej výstave publikoval americký výrobca fotky atraktívneho konceptu, z ktorého sa má do troch rokov vykľuť sériový produkt.
2 1 príspevok 17.01.2019 / Marek Pokrývka

Počas ostatnej dekády prišlo do športovo-úžitkového segmentu viacero elektromobilov, zväčša z dielne prémiových značiek. Asi najvýraznejším reprezentantom tohto prúdu je Tesla Model X. Aktuálne má viacero súperov, menovať možno Audi e-tron či Jaguar I-Pace. Ich počet bude len stúpať. SUV na batérie už pripravuje aj Cadillac, čo prezradil počas autosalóna v Detroite.

Cadillac ukázal v Detroite obrázky štúdie elektrického SUV 2 fotografie v galérii Cadillac ukázal v Detroite obrázky štúdie elektrického SUV Zdroj: Cadillac

Hlavnou hviezdou v stánku americkej značky bol sedemmiestny typ XT6. Popri jeho prezentácii firma informovala aj o zatiaľ nepokrstenom koncepte, no naživo ho neukázala. Zverejnila akurát dva obrázky. Tie ukazujú pomerne atraktívne vozidlo s hladkými plechmi, veľkými kolesami a početnými ostrými tvarmi, ktoré sa koncentrujú v prednej časti obsahujúcej tenké LED línie.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Na obrázkoch môžeme vidieť aj klesajúcu presklenú strechu či zaujímavo vyriešený C-stĺpik. Elektromobil pravdepodobne onedlho spoznáme na nejakom výstavisku, časom z neho má vzniknúť sériový produkt. SUV vraj príde v horizonte troch rokov s dojazdom presahujúcim 600 kilometrov. Jeho základom bude pritom rýdzo elektrická platforma, na ktorej má koncern General Motors v najbližšom čase postaviť minimálne 11 samostatných modelov.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×