Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SUV na batérie už pripravuje aj Cadillac

Na detroitskej výstave publikoval americký výrobca fotky atraktívneho konceptu, z ktorého sa má do troch rokov vykľuť sériový produkt.
2 1 príspevok 17.01.2019 / Marek Pokrývka

Počas ostatnej dekády prišlo do športovo-úžitkového segmentu viacero elektromobilov, zväčša z dielne prémiových značiek. Asi najvýraznejším reprezentantom tohto prúdu je Tesla Model X. Aktuálne má viacero súperov, menovať možno Audi e-tron či Jaguar I-Pace. Ich počet bude len stúpať. SUV na batérie už pripravuje aj Cadillac, čo prezradil počas autosalóna v Detroite.

Cadillac ukázal v Detroite obrázky štúdie elektrického SUV 2 fotografie v galérii Cadillac ukázal v Detroite obrázky štúdie elektrického SUV Zdroj: Cadillac

Hlavnou hviezdou v stánku americkej značky bol sedemmiestny typ XT6. Popri jeho prezentácii firma informovala aj o zatiaľ nepokrstenom koncepte, no naživo ho neukázala. Zverejnila akurát dva obrázky. Tie ukazujú pomerne atraktívne vozidlo s hladkými plechmi, veľkými kolesami a početnými ostrými tvarmi, ktoré sa koncentrujú v prednej časti obsahujúcej tenké LED línie.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Na obrázkoch môžeme vidieť aj klesajúcu presklenú strechu či zaujímavo vyriešený C-stĺpik. Elektromobil pravdepodobne onedlho spoznáme na nejakom výstavisku, časom z neho má vzniknúť sériový produkt. SUV vraj príde v horizonte troch rokov s dojazdom presahujúcim 600 kilometrov. Jeho základom bude pritom rýdzo elektrická platforma, na ktorej má koncern General Motors v najbližšom čase postaviť minimálne 11 samostatných modelov.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×