Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nechce niekto dvanásťvalec z Ferrari FF?

Atmosférický agregát so zdvihovým objemom 6,3 litra a výkonom 660 koní mal byť pôvodne používaný v testovacom prototype.
12 17.01.2019 / Marek Pokrývka

Medzi základné dôvody, pre ktoré sú autá z Maranella také obľúbené, patria ich pohonné jednotky. Benzínové agregáty vybavené spravidla ôsmimi alebo dvanástimi valcami vynikajú svojím výkonom i ostrým zvukovým prejavom. Mnohé z nich sú považované za klenoty, čo platí aj pre 6,3-litrový motor V12 z Ferrari FF. Jeden bude onedlho na predaj.

Výnimočný agregát aktuálne slúži ako dekorácia, no je plne funkčný 12 fotografií v galérii Výnimočný agregát aktuálne slúži ako dekorácia, no je plne funkčný Zdroj: RM Sotheby's

Na svojej februárovej aukcii v Paríži ponúkne spoločnosť RM Sotheby’s dvanásťvalec, ktorý mal pracovať pod kapotou skorého prototypu daného modelu. Jeho parametre sú zhodné so sériovými exemplármi. Atmosférická strojovňa s priamym vstrekovaním paliva dosahuje výkon 485 kW (660 k) a krútiaci moment vrcholiaci na hodnote 683 Nm, pričom zvláda najviac 8 500 otáčok.

Ferrari 250 GTO: Maranello nad zlato

Vyrovnať hmotnosť Ferrari 250 GTO na miskách váhy zlatom je neobyčajná predstava. Ktorá alternatíva by bola v tomto prípade hodnotnejšia?

Počas svojho testovacieho nasadenia absolvoval motor približne 12-tisíc kilometrov. Ako môžeme vidieť na fotografiách, dnes slúži ako dekorácia. Je však kompletne funkčný. Podľa dražobnej firmy môže slúžiť ako náhrada iného motora vo Ferrari FF, prípadne ako súčasť prestavby iného vozidla. Nechce ho niekto? Odborníci odhadujú hodnotu dvanásťvalca na 30- až 40-tisíc eur, no je ponúkaný bez minimálnej ceny. Predať sa teda môže aj lacnejšie.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×