Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Upravený starý Golf: Tristo pod 10 sekúnd

TOP VIDEO
Komplexne prepracovaný veterán má asi 1 200 koní a pohon všetkých kolies, akceleráciou sa s ním nemôžu rovnať ani dnešné hyperšporty.
16.01.2019 / Marek Pokrývka

Nadšencom prvých generácií najpredávanejšieho vozidla Volkswagen asi netreba predstavovať meno Boba Motoring. Táto nemecká spoločnosť má na rováši nejeden upravený exemplár typu Golf, pričom ich spoločným menovateľom je extrémny výkon. Dokumentuje to aj čerstvé video zachytávajúce prístrojovú dosku jedného auta počas zrýchľovania.

Starý Volkswagen Golf šokuje výkonom

Pre aktuálnu sezónu dostal veterán nové naladenie, na brzde má odmerané maximum 957 kW (1 301 k) pri necelých 8 400 otáčkach.

Tento starý hatchback VW má pod kapotou vyšľahaný prepĺňaný dvojliter, ktorý prenáša cez prevodovku DSG na všetky štyri kolesá asi 1 200 plnokrvníkov. Výsledok? Neskutočná schopnosť zrýchľovať a istota, že červenať sa budú aj elitné hyperšporty. Tristo dokáže tento veterán zhltnúť pod 10 sekúnd! Golf Mk2 zrýchľuje tak brutálne, že ručička rýchlomera doslova nestíha...


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×