Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Upravený starý Golf: Tristo pod 10 sekúnd

TOP VIDEO
Komplexne prepracovaný veterán má asi 1 200 koní a pohon všetkých kolies, akceleráciou sa s ním nemôžu rovnať ani dnešné hyperšporty.
16.01.2019 / Marek Pokrývka

Nadšencom prvých generácií najpredávanejšieho vozidla Volkswagen asi netreba predstavovať meno Boba Motoring. Táto nemecká spoločnosť má na rováši nejeden upravený exemplár typu Golf, pričom ich spoločným menovateľom je extrémny výkon. Dokumentuje to aj čerstvé video zachytávajúce prístrojovú dosku jedného auta počas zrýchľovania.

Starý Volkswagen Golf šokuje výkonom

Pre aktuálnu sezónu dostal veterán nové naladenie, na brzde má odmerané maximum 957 kW (1 301 k) pri necelých 8 400 otáčkach.

Tento starý hatchback VW má pod kapotou vyšľahaný prepĺňaný dvojliter, ktorý prenáša cez prevodovku DSG na všetky štyri kolesá asi 1 200 plnokrvníkov. Výsledok? Neskutočná schopnosť zrýchľovať a istota, že červenať sa budú aj elitné hyperšporty. Tristo dokáže tento veterán zhltnúť pod 10 sekúnd! Golf Mk2 zrýchľuje tak brutálne, že ručička rýchlomera doslova nestíha...

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×