Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

FOTO
Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich dostupný teréniak ruské auto často zaujíma aj tunerov. Vybrali sme to najzaujímavejšie z ich prác.
30 16.01.2019 / Filip Kadlečík

V minulosti ho všetci poznali pod označením Niva, dnes už nesie modernizované a zjednodušené meno Lada 4x4. Ruský kompaktný off-road s interným označením VAZ-2121 z výrobných liniek schádza už viac než štyri desaťročia a za ten čas si stihol vybudovať slušné renomé.

Tuningový prehľad otvára off-road zahalený do matného zeleného laku. Decentnú úpravu dopĺňajú off-roadové kolesá s výraznou vzorkou a vysokým profilom, pôvodné nie sú ani tmavé fólie na sklách. Takto vyzerá Niva celkom štýlovo. 30 fotografií v galérii Tuningový prehľad otvára off-road zahalený do matného zeleného laku. Decentnú úpravu dopĺňajú off-roadové kolesá s výraznou vzorkou a vysokým profilom, pôvodné nie sú ani tmavé fólie na sklách. Takto vyzerá Niva celkom štýlovo. Zdroj: Pinterest.com

Pravdepodobne najikonickejšie auto Ruska si fanúšikov získalo najmä vďaka jednoduchej konštrukcii a priechodnosti terénom. V jeho výbave nechýbala redukcia či medzinápravový diferenciál, relatívne nízka hmotnosť zasa odjakživa prispievala k dobrým jazdným vlastnostiam mimo spevnených ciest.

Pri produkte firmy AvtoVAZ išlo klientom okrem spomínaných vlastností vždy i o cenovku. Lada bola v tomto smere konkurencieschopná a rokmi overené (ale i zastaralé) auto sa ponúkalo za čoraz lepšie peniaze. Problémom nie je kúpiť ani lacnú jazdenku v relatívne dobrom stave. Práve na ne sa čoraz častejšie vrhajú rôzni úpravcovia.


>>> Najlepšie tuningové kúsky Lady Niva nájdete vo veľkej galérii <<<


Záujem o tuning dosiahol svoj vrchol už dávno, aj dnes sa však motoristickí nadšenci s radosťou pozrú na pekne upravený automobil. V prípade Lady Niva možno natrafiť na tuningovú všehochuť - s automobilom sa často hrali menej skúsení jednotlivci, ale i skúsenejšie firmy či samotná továreň. V galérii sme pre vás pripravili top 15 takýchto áut, ktoré nás za ostatný čas zaujali.

Test jazdenej Lady Niva: Je naozaj taká dobrá?

Nové pomenovanie popularitu legendárnej Lady Niva len zvýšilo. Jej kvalita sa však, žiaľ, takmer nezlepšila. Fanúšikovia by jej tak mali venovať zvýšenú pozornosť.

Viaceré z úprav sa mnohým ľuďom môžu zdať ako extrémne gýčové, iné však zasa pôsobia vyvážene a je na nich vidieť, že sa myslelo najmä na zlepšenie vlastností automobilu. Ktorá z nich je podľa vás najlepšia a najhoršia?  Dajte nám vedieť v diskusii.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×