Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.
2 15.01.2019 / Marek Pokrývka

Na vlaňajšom autosalóne v Los Angeles predstavil domáci Jeep novinku menom Gladiator, ktorou sa po dlhých rokoch vracia do segmentu pick-upov. Vozidlo nevzniklo na zelenej lúke. Už navonok dáva jasne najavo, že jeho základom je ikonický Wrangler. V teréne sa preto určite nestratí. Podľa zákulisných zdrojov pritom bude mať variant, ktorý bude mimo ciest naozaj ako doma.

Takto nejako by mohol vyzerať Gladiator v terénnej forme 2 fotografie v galérii Takto nejako by mohol vyzerať Gladiator v terénnej forme Zdroj: jeepgladiatorforum.com

V ostatných týždňoch sa začalo klebetiť o vyhotovení Hercules, ktoré by malo byť ešte lepšie uspôsobené na zdolávanie piesočných dún, kameňov či snehu. Automobilka vraj zatiaľ prichystala niekoľko prototypov. Aktuálne má zvažovať finančnú stránku projektu, definitívnu zelenú ešte nedostal. No šlo by o dobrého konkurenta napríklad pre Ford F-150 Raptor.

Jeep Gladiator: Drsný pick-up je na svete

Wrangler dostal natiahnutého príbuzného s otvorenou ložnou plochou, dvojicu spája okrem dizajnu aj technická stránka.

Dostane nový pick-up Jeep skutočne verziu Hercules? To ukáže až čas, na špecializovanom fóre sa však už objavili vizualizácie tohto modelu. Gladiator na nich disponuje mohutnejšími blatníkmi, upravenými nárazníkmi i vstupom vzduchu na kapote. Drsný štýl mu však dávajú najmä veľké terénne pneumatiky a štedrá svetlá výška, ktorá sa oproti sériovému stavu zväčšila.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×