Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.
2 15.01.2019 / Marek Pokrývka

Na vlaňajšom autosalóne v Los Angeles predstavil domáci Jeep novinku menom Gladiator, ktorou sa po dlhých rokoch vracia do segmentu pick-upov. Vozidlo nevzniklo na zelenej lúke. Už navonok dáva jasne najavo, že jeho základom je ikonický Wrangler. V teréne sa preto určite nestratí. Podľa zákulisných zdrojov pritom bude mať variant, ktorý bude mimo ciest naozaj ako doma.

Takto nejako by mohol vyzerať Gladiator v terénnej forme 2 fotografie v galérii Takto nejako by mohol vyzerať Gladiator v terénnej forme Zdroj: jeepgladiatorforum.com

V ostatných týždňoch sa začalo klebetiť o vyhotovení Hercules, ktoré by malo byť ešte lepšie uspôsobené na zdolávanie piesočných dún, kameňov či snehu. Automobilka vraj zatiaľ prichystala niekoľko prototypov. Aktuálne má zvažovať finančnú stránku projektu, definitívnu zelenú ešte nedostal. No šlo by o dobrého konkurenta napríklad pre Ford F-150 Raptor.

Jeep Gladiator: Drsný pick-up je na svete

Wrangler dostal natiahnutého príbuzného s otvorenou ložnou plochou, dvojicu spája okrem dizajnu aj technická stránka.

Dostane nový pick-up Jeep skutočne verziu Hercules? To ukáže až čas, na špecializovanom fóre sa však už objavili vizualizácie tohto modelu. Gladiator na nich disponuje mohutnejšími blatníkmi, upravenými nárazníkmi i vstupom vzduchu na kapote. Drsný štýl mu však dávajú najmä veľké terénne pneumatiky a štedrá svetlá výška, ktorá sa oproti sériovému stavu zväčšila.


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×