Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.
15.01.2019 / TASR

Volkswagen bude v USA vyrábať nový elektromobil. Koncern ho chce produkovať v závode v Chattanooga. Výška investície predstavuje 800 miliónov dolárov (698 miliónov eur), uviedla na autosalóne v Detroite nemecká automobilka.

Výroba elektromobilu, ktorý bude postavený na platforme MEB, v závode v Chattanooga sa má začať v roku 2022. V závode sa tým vytvorí 1 000 nových pracovných miest. Americký prezident Donald Trump tlačí na nemecké automobilky, aby viac investovali v USA.

Volkswagen stavia svoj prvý produkčný závod pre elektromobily v nemeckom Zwickau, kde by sa mali začať vyrábať vozidlá na platforme MEB koncom tohto roka. Koncern potom začne produkovať elektromobily od roku 2020 aj vo svojich čínskych závodoch v An-tchingu a Fo-šane a od roku 2022 v nemeckých závodoch v Emdene a Hanoveri.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×