Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.
15.01.2019 / TASR

Volkswagen bude v USA vyrábať nový elektromobil. Koncern ho chce produkovať v závode v Chattanooga. Výška investície predstavuje 800 miliónov dolárov (698 miliónov eur), uviedla na autosalóne v Detroite nemecká automobilka.

Výroba elektromobilu, ktorý bude postavený na platforme MEB, v závode v Chattanooga sa má začať v roku 2022. V závode sa tým vytvorí 1 000 nových pracovných miest. Americký prezident Donald Trump tlačí na nemecké automobilky, aby viac investovali v USA.

Volkswagen stavia svoj prvý produkčný závod pre elektromobily v nemeckom Zwickau, kde by sa mali začať vyrábať vozidlá na platforme MEB koncom tohto roka. Koncern potom začne produkovať elektromobily od roku 2020 aj vo svojich čínskych závodoch v An-tchingu a Fo-šane a od roku 2022 v nemeckých závodoch v Emdene a Hanoveri.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×