Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan chce pokračovať v aliancii

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie ohroziť alebo oslabiť.
15.01.2019 / TASR

Nissan chce aj po páde Carlosa Ghosna pokračovať v aliancii s Renaultom a Mitsubishi. "V Nissane, Renaulte alebo Mitsubishi nie je nikto, kto by chcel pokračovať bez tejto aliancie," uviedol aktuálny šéf Nissanu Hiroto Saikawa v rozhovore pre francúzsky denník Les Echos. Táto aliancia je podľa neho rozhodujúca. Dodal, že by nikdy nespravil niečo, čo by mohlo ohroziť alebo oslabiť túto štruktúru.

Ghosn, ktorého zadržali v Japonsku vlani 19. novembra, je architektom spolupráce medzi Renaultom, Nissanom a Mitsubishi. Je obvinený, že úradom nenahlásil všetky svoje príjmy a zneužíval firemné financie na osobné účely. Len niekoľko dní po jeho zatknutí ho Nissan a potom aj Mitsubishi Motors odvolali z postu šéfa správnej rady. V Japonsku sa špekulovalo, že Japonci chcú zmenšiť vplyv štátom podporovaného francúzskeho partnera na vlastný manažment.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×