Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i

VIDEO
Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.
24 2 príspevky 14.01.2019 / Marek Pokrývka

V ostatnom čase začína silnieť v automobilovom dizajne retro móda. Objavuje sa stále viac modelov, ktoré svojim štýlom odkazujú na historických predkov. BMW sa na trende veľmi nezúčastňuje. No ak niekto túži po modernom Bavorovi s ako-tak klasickým vzhľadom, nemusí mať hlavu v smútku. Jeho želanie dokáže zhmotniť spoločnosť Everytimer Automobile.

Nemecká spoločnosť zatiaľ postavila dva prototypy modelu ETA 02 24 fotografií v galérii Nemecká spoločnosť zatiaľ postavila dva prototypy modelu ETA 02 Zdroj: Everytimer Automobile

Táto nemecká firma sa nedávno pochválila projektom ETA 02. Ide o prestavbu staršieho kabrioletu BMW 135i, ktorá svojim dizajnom odkazuje na ikonický typ 2002. Inšpirácia je jednoznačná. Vozidlo disponuje typickým žraločím nosom, úzkymi ľadvinkami masky chladiča s negatívnym sklonom, jednoduchou bočnou časťou predelenou horizontálnou líniou i kruhovými svetlami.

Všetky základné prvky sú na svojom mieste, no sú prispôsobené dnešnej dobe. Napríklad predné reflektory obsahujú bi-xenónové moduly. Vzadu zabezpečujú osvetlenie diódy, z ktorých je zložené aj tretie brzdové svetlo na veku kufra. Vozidlo má detaily imitujúce karbón a viaclúčové disky kolies s klasickým vzhľadom. Ich rozmery však zodpovedajú súčasnosti.

Interiér je prečalúnený, ale nezaprie svoj pôvod v modernom BMW 24 fotografií v galérii Interiér je prečalúnený, ale nezaprie svoj pôvod v modernom BMW Zdroj: Everytimer Automobile

Retro atmosféra neobišla ani interiér, ktorý je čalúnený kombináciou kože a vzorovaného textilu. Taktiež v ňom nájdeme materiál so štruktúrou uhlíkových vlákien. Vo všeobecnosti ale pôsobí rovnako ako v BMW 135i Cabrio vyrábanom do roku 2013, vrátane infotainmentu či voliča samočinnej prevodovky. Podľa ročníka a verzie darcu orgánov pre tento projekt môže ísť o šesťstupňový automat alebo dvojspojku s jedným stupňom navyše.

Omladená sedmička na ďalších obrázkoch

BMW neutajilo facelift vlajkovej lode, po fotkách vzhľad limuzíny predčasne odhaľuje aj konfigurátor. Potvrdzuje zachovanie verzie M760Li.

Motor sa nemení, zostáva ním benzínový radový šesťvalec s objemom tri litre a jedným turbodúchadlom. Agregát dosahujúci maximálny výkon 225 kW (306 k) rozbehne kabriolet dýchajúci minulosťou na stovku za približne 5 sekúnd a tlačiť prestane pri 250 km/h. Mníchovská pohonná jednotka je navyše známa nádhernou melódiou šiestich piestov.

Vďaka vyše trom stovkám koní nie je tento kabriolet žiaden slimák 24 fotografií v galérii Vďaka vyše trom stovkám koní nie je tento kabriolet žiaden slimák Zdroj: Everytimer Automobile

Trojlitrové srdce majú pod kapotou oba zatiaľ postavené prototypy, ktoré odlišuje štýl ráfikov a farba karosérie (modrá vs. zelená). Firma však plánuje stavbu ďalších kusov. Všetky majú mať karosériu postavenú z uhlíkových vlákien a preto nebudú vôbec lacné. Firma si údajne plánuje za jeden retro kabriolet s dušou BMW 135i označený ako ETA 02 pýtať asi 70-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×