Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus LC možno dostane otvorenú verziu

VIDEO
Pre autosalón v Detroite si japonská automobilka prichystala koncept kabrioletu, ktorý vyzerá byť pripravený na sériovú výrobu.
14 1 príspevok 14.01.2019 / Marek Pokrývka

Aktuálna štylistika značky Lexus iste nechutí každému, no špičkové kupé LC nejaké kontroverzné reakcie nevyvoláva. Z jeho kriviek sa totiž takmer všetkým podlamujú kolená. Poklonu dizajnérom sme museli vyjadriť aj my, keď sme ho vlani podrobili testu. Japonský klenot pritom možno dostane aj otvorenú verziu. Naznačuje to koncept, ktorý je pripravený pre Detroit.

Klenot aktuálneho portfólia Lexus v novej forme 14 fotografií v galérii Klenot aktuálneho portfólia Lexus v novej forme Zdroj: Lexus

Pred začiatkom severoamerickej výstavy zverejnila dcéra automobilky Toyota fotografie štúdie LC Convertible, ktorá vymenila plechovú strechu za skladací plátenný dielec. Inak je prakticky všetko po starom. Výnimkou sú dvojfarebné mnoholúčové kolesá, sériový model tieto 22-palcové ráfiky neponúka. Vďaka zachovaniu základných kriviek je aj v tejto forme Lexus LC veľmi atraktívny.

Od kupé sa kabriolet odlišuje zadnou časťou, ktorá vystupuje nad spodnú líniu okien. Okrem veka batožinového priestoru obsahuje výklopný dielec kryjúci zložený textil. Či riešenie obmedzilo objem už beztak skromného kufra nevieme, no priestor na zadných sedadlách podľa fotiek áno. Na oficiálnych záberoch sa tieto miesta zdajú byť skutočne skôr symbolické.

Japonci siahli v tomto prípade po textilnej streche 14 fotografií v galérii Japonci siahli v tomto prípade po textilnej streche Zdroj: Lexus

Technická stránka pravdepodobne vo veľkej miere kopíruje produkčný exemplár, štítok identifikujúci prítomnosť päťlitrového osemvalca alebo hybridného motora V6  s objemom 3,5 litra však vzadu chýba. Zvuk použitý v prezentačnom videu naznačuje skôr prvý scenár.

Test Lexus LC 500h: Sexsymbol na kolesách

Japonské kupé ohuruje svojím futuristickým dizajnom, honosným interiérom, hybridnou technikou i perfektne naladeným podvozkom.

Odhliadnuc od chýbajúceho označenia vyzerá byť všetko pripravené na sériovú výrobu. Lexus ju zatiaľ nepotvrdil ani nevyvrátil, na definitívny verdikt ohľadom osudu konceptu LC Convertible si teda budeme musieť počkať. V prípade jeho realizácie by šlo o vítané obohatenie ponuky.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×