Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Supra piatej generácie: Kokpit à la Bavori

Krátko pred premiérou japonského kupé unikla na internet fotografia jeho interiéru, ktorá v nečakanej miere ukazuje podpis Mníchova.
1 4 príspevky 14.01.2019 / Marek Pokrývka

Už dnes otvorí svoje brány detroitský autosalón, ktorý sa koná naposledy začiatkom roka. Jednou z hlavných premiér finálneho januárového vydania akcie NAIAS bude nová Toyota Supra. V ostatných týždňoch bola predmetom viacerých únikov, ktoré zavŕšil reklamný spot. Tesne pred výstavným odhalením sa pridala ešte aj fotografia interiéru.

Takto bude vyzerať nová Toyota Supra zvnútra

Obrázok zachytávajúci vnútro kupé mnohých prekvapil, v značnej miere na ňom vidieť podpis značky BMW. S ňou japonská firma vozidlo vyvíjala (jeho súrodencom je roadster Z4). O spoločnej technike vieme dlho, no rozsah identických prvkov v interiéri je nečakaný. Kokpit à la Bavori využíva známych komponentov naozaj veľa. Mníchovom zaváňa nielen ovládanie klimatizácie, ale tiež volič radiacej páky, tlačidlá veliace elektrickým oknám, vnútorné kľučky dverí či rozhranie infotainmentu. Evidentne pôjde o systém známy ako iDrive. Samozrejme, dostane špecifickú grafiku a to isté platí o digitálnom prístrojovom paneli.

Toyota nezmenila ani samotný volant, ktorý taktiež neskryje mníchovský pôvod a charakteristickú ergonómiu. Uprostred však nesie logo ázijského giganta. Všetky prevzaté dielce sú zabalené do pomerne jednoducho štylizovaného balíka s palubnou doskou preťatou horizontálnou líniou obsahujúcou výduchy ventilácie, o niečo nižšie je asymetrický centrálny tunel.

Toyota Supra sa predvádza aj v pohybe

Na internet sa predčasne dostala oficiálne reklama, v ktorej japonské kupé naznačuje svoje schopnosti na jazdu bokom.

V predstavenej forme je interiér obložený materiálom so štruktúrou uhlíkových vlákien. Inak je v interiéri použitá najmä koža, ktorá má čiernu a červenú farbu. Netradičný je rozdielny odtieň spodnej časti dverí na strane vodiča a spolujazdca. Vnútro japonského kupé bude nepochybne dostupné v rôznych verziách, ktoré možno uvidíme už v Detroite. Posolstvo prvej uniknutej fotky je však jednoznačné. Skladačka novej Supry je vďaka nej kompletnejšie, zostáva nám čakať len na technické údaje.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×