Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.
14.01.2019 / TASR

Niekoľkomesačné oslabenie odbytu počas leta vlani pribrzdilo rast predaja nemeckej automobilky Daimler. Koncern v roku 2018 celkovo predal 2,44 milióna vozidiel značiek Mercedes-Benz a Smart. To bolo len o 0,6 percenta viac než v roku 2017. Z predchádzajúcich rokov bol Daimler zvyknutý na podstatne vyššie tempo rastu predaja.

Počas vlaňajšieho leta odbyt pribrzdilo viacero faktorov, medzi ktoré patril, napríklad, prechod na nový štandard testovanie emisií a spotreby WLTP. Predaj niekoľko mesiacov po sebe klesal a rásť začal až v októbri. Šéfka predaja Britta Seegerová označila vlaňajšok za "náročný rok", počas ktorého však Daimler potvrdil svoju líderskú pozíciu v prémiovom segmente.

Predaj kľúčovej značky Mercedes-Benz vlani stúpol o 0,9 percenta na 2,31 milióna vozidiel. Dôvodom bol veľký záujem v Ázii, a predovšetkým v Číne. Naopak, v Európe a Severnej Amerike odbyt klesol. Motorom predaja zostávajú športovo-úžitkové vozidlá (SUV). Už každý tretí predaný Mercedes patrí do tohto segmentu. Odbyt značky Smart sa v roku 2018 znížil o 4,6 percenta na 128 000 áut.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×