Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.
14.01.2019 / TASR

Niekoľkomesačné oslabenie odbytu počas leta vlani pribrzdilo rast predaja nemeckej automobilky Daimler. Koncern v roku 2018 celkovo predal 2,44 milióna vozidiel značiek Mercedes-Benz a Smart. To bolo len o 0,6 percenta viac než v roku 2017. Z predchádzajúcich rokov bol Daimler zvyknutý na podstatne vyššie tempo rastu predaja.

Počas vlaňajšieho leta odbyt pribrzdilo viacero faktorov, medzi ktoré patril, napríklad, prechod na nový štandard testovanie emisií a spotreby WLTP. Predaj niekoľko mesiacov po sebe klesal a rásť začal až v októbri. Šéfka predaja Britta Seegerová označila vlaňajšok za "náročný rok", počas ktorého však Daimler potvrdil svoju líderskú pozíciu v prémiovom segmente.

Predaj kľúčovej značky Mercedes-Benz vlani stúpol o 0,9 percenta na 2,31 milióna vozidiel. Dôvodom bol veľký záujem v Ázii, a predovšetkým v Číne. Naopak, v Európe a Severnej Amerike odbyt klesol. Motorom predaja zostávajú športovo-úžitkové vozidlá (SUV). Už každý tretí predaný Mercedes patrí do tohto segmentu. Odbyt značky Smart sa v roku 2018 znížil o 4,6 percenta na 128 000 áut.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×