Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari 250 GTO: Maranello nad zlato

Vyrovnať hmotnosť Ferrari 250 GTO na miskách váhy zlatom je neobyčajná predstava. Ktorá alternatíva by bola v tomto prípade hodnotnejšia?
13 1 príspevok 13.01.2019 / Redakcia AUTO BILD

Najdrahším autom z verejnej dražby je momentálne Ferrari 250 GTO z roku 1962. Vydražené bolo ešte v auguste minulého roka za vyše 48,4 milióna dolárov (42,2 milióna eur podľa aktuálneho kurzu). Táto cifra prekonáva nielen predstavy bežných smrteľníkov, ale aj zaujímavý míľnik zo sveta investorov. Predstavte si, že by ste mali na výber medzi touto talianskou klasikou a kopou zlata s identickou hmotnosťou. Pre ktorú možnosť by ste sa rozhodli?

Ferrari 250 GTO je považované za jednu z najväčších klasík 13 fotografií v galérii Ferrari 250 GTO je považované za jednu z najväčších klasík Zdroj: RM Sotheby's

Ak by ste uprednostnili drahý kov, prerobili by ste takmer 10,5 milióna eur. Zdá sa to byť absurdné, avšak pri momentálnej cene zlata je to reálne. Tá sa v týchto dňoch pohybuje na úrovni  36 139,1 eur/kg, pričom po prepočítaní stráca na jeden kilogram unikátneho taliana takmer 12-tisíc eur.

Najdrahším autom z dražby opäť 250 GTO

Vďaka takmer pôvodnému stavu a karosérii Scaglietti prekonal exemplár číslo 3413 predchádzajúceho vládcu tabuliek o viac než 10 miliónov dolárov.

Naše tvrdenie „Maranello nad zlato“ je teda pravdivé. Napriek faktu, že trh s cennými veteránmi býva turbulentný, si diela zo stajne Ferrari zvyknú obhájiť svoju cenu. V neprospech takmer tony zlata oproti historickému autu hrá aj možnosť skladovania a manipulácie. Mimochodom, predstavu klasického Ferrari v zlatom šate nám pred pár rokmi priblížil švajčiarsky umelec Dante Rubli, ktorý vyrobil zmenšenú skulptúru z 24-karatového zlata.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×