Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gigantický náklad: Takto viezli 100-metrovú rúru

TOP VIDEO
Keď sa vodič bežne stretne s blikajúcim kamiónom, spozornie a opatrne ho obíde. Nadrozmerný náklad nie je výnimočný ani na našich cestách, v Kanade však tento termín posunuli na novú úroveň.
1 1 príspevok 12.01.2019 / Filip Kadlečík

S ťahačmi vezúcimi nadrozmerný náklad sa stretávame často i na našich cestách. Väčšinou ide o strojárenské komponenty, betónové tvárnice potrebné pri výstavbe diaľnic, ale napríklad aj nefunkčné lietadlá, ktoré treba presunúť z jedného miesta na iné. V Kanade však nedávno termín “nadrozmerný náklad” posunuli na úplne novú úroveň.

Užitočná hmotnosť: Veľký kufor aj veľa odvezie?

Objem batožinového priestoru je u nás mantrou, ktorá stojí za mnohými rozhodnutiami zákazníkov zoči-voči ponuke v predajniach áut. Hovorí o tom, koľko toho auto odvezie?

Niekoľko kamiónov typu Western Star 4900S s motormi produkujúcimi úctyhodných 441 kW (600 k) a mamutích 2 780 Nm spolu ťahalo a zároveň tlačilo náklad s hmotnosťou viac než 880 ton. Valec určený na použitie v chemickom priemysle bol dlhý bezmála 100 metrov a súprava ho 4 dni viezla na diaľku 30 kilometrov. Konvoj s dĺžkou 180 metrov sa mohol pohybovať len v noci, inak by kvôli šírke 9 metrov spôsobil dopravný kolaps.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×