Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gigantický náklad: Takto viezli 100-metrovú rúru

TOP VIDEO
Keď sa vodič bežne stretne s blikajúcim kamiónom, spozornie a opatrne ho obíde. Nadrozmerný náklad nie je výnimočný ani na našich cestách, v Kanade však tento termín posunuli na novú úroveň.
1 1 príspevok 12.01.2019 / Filip Kadlečík

S ťahačmi vezúcimi nadrozmerný náklad sa stretávame často i na našich cestách. Väčšinou ide o strojárenské komponenty, betónové tvárnice potrebné pri výstavbe diaľnic, ale napríklad aj nefunkčné lietadlá, ktoré treba presunúť z jedného miesta na iné. V Kanade však nedávno termín “nadrozmerný náklad” posunuli na úplne novú úroveň.

Užitočná hmotnosť: Veľký kufor aj veľa odvezie?

Objem batožinového priestoru je u nás mantrou, ktorá stojí za mnohými rozhodnutiami zákazníkov zoči-voči ponuke v predajniach áut. Hovorí o tom, koľko toho auto odvezie?

Niekoľko kamiónov typu Western Star 4900S s motormi produkujúcimi úctyhodných 441 kW (600 k) a mamutích 2 780 Nm spolu ťahalo a zároveň tlačilo náklad s hmotnosťou viac než 880 ton. Valec určený na použitie v chemickom priemysle bol dlhý bezmála 100 metrov a súprava ho 4 dni viezla na diaľku 30 kilometrov. Konvoj s dĺžkou 180 metrov sa mohol pohybovať len v noci, inak by kvôli šírke 9 metrov spôsobil dopravný kolaps.


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×