Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gigantický náklad: Takto viezli 100-metrovú rúru

TOP VIDEO
Keď sa vodič bežne stretne s blikajúcim kamiónom, spozornie a opatrne ho obíde. Nadrozmerný náklad nie je výnimočný ani na našich cestách, v Kanade však tento termín posunuli na novú úroveň.
1 12.01.2019 / Filip Kadlečík

S ťahačmi vezúcimi nadrozmerný náklad sa stretávame často i na našich cestách. Väčšinou ide o strojárenské komponenty, betónové tvárnice potrebné pri výstavbe diaľnic, ale napríklad aj nefunkčné lietadlá, ktoré treba presunúť z jedného miesta na iné. V Kanade však nedávno termín “nadrozmerný náklad” posunuli na úplne novú úroveň.

Užitočná hmotnosť: Veľký kufor aj veľa odvezie?

Objem batožinového priestoru je u nás mantrou, ktorá stojí za mnohými rozhodnutiami zákazníkov zoči-voči ponuke v predajniach áut. Hovorí o tom, koľko toho auto odvezie?

Niekoľko kamiónov typu Western Star 4900S s motormi produkujúcimi úctyhodných 441 kW (600 k) a mamutích 2 780 Nm spolu ťahalo a zároveň tlačilo náklad s hmotnosťou viac než 880 ton. Valec určený na použitie v chemickom priemysle bol dlhý bezmála 100 metrov a súprava ho 4 dni viezla na diaľku 30 kilometrov. Konvoj s dĺžkou 180 metrov sa mohol pohybovať len v noci, inak by kvôli šírke 9 metrov spôsobil dopravný kolaps.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×