Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 3: Extra centimetre pre Čínu

Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách.
2 12.01.2019 / Marek Pokrývka

Je všeobecne známym faktom, že čínski motoristi obľubujú extra priestor na zadných sedadlách. Týka sa to najmä prémiových značiek. Kým u nás ponúkajú natiahnuté verzie iba pri luxusných limuzínach, v najľudnatejšej krajine sveta predávajú takéto vyhotovenia aj z vozidiel patriacich o dva segmenty nižšie. Jedným takým modelom je BMW radu 3.

BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh 2 fotografie v galérii BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh Zdroj: BMW

Bavorský bestseller sa začal s prívlastkom Li predávať v roku 2012, trojka však pred niekoľkými mesiacmi absolvovala generačnú výmenu. Extra centimetre pre Čínu sa teraz vracajú do ponuky. Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, čo jeho celkovú dĺžku zväčšilo na takmer 4,83 metra. Touto hodnotou sa už mieša do kapusty o kategóriu vyššie stojacim autám.

Nové BMW radu 3: Opäť viac športu v DNA

Siedma generácia bavorského sedanu je väčšia než predchodca, no zároveň ľahšia a tuhšia. Prináša moderné motory i prvky vybavenia.

Rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách. O miesto na nohy tam určite nebude núdza, fotografie interiéru však BMW nezverejnilo. Bližšie nešpecifikovalo ani ponuku motorov. Na oficiálnych záberoch vidíme verziu 325Li, ktorá prekvapujúco zodpovedá európskemu modelu 320i. Poháňa ju teda prepĺňaný dvojliter naladený na 135 kW (184 k). Číňania by mali mať na výber z viacerých benzínových motorov, pri dĺžke karosérie si však voliť nebudú môcť. V štandardnej forme sa tam totiž rad 3 predávať vôbec nebude.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×