Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 3: Extra centimetre pre Čínu

Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách.
2 12.01.2019 / Marek Pokrývka

Je všeobecne známym faktom, že čínski motoristi obľubujú extra priestor na zadných sedadlách. Týka sa to najmä prémiových značiek. Kým u nás ponúkajú natiahnuté verzie iba pri luxusných limuzínach, v najľudnatejšej krajine sveta predávajú takéto vyhotovenia aj z vozidiel patriacich o dva segmenty nižšie. Jedným takým modelom je BMW radu 3.

BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh 2 fotografie v galérii BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh Zdroj: BMW

Bavorský bestseller sa začal s prívlastkom Li predávať v roku 2012, trojka však pred niekoľkými mesiacmi absolvovala generačnú výmenu. Extra centimetre pre Čínu sa teraz vracajú do ponuky. Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, čo jeho celkovú dĺžku zväčšilo na takmer 4,83 metra. Touto hodnotou sa už mieša do kapusty o kategóriu vyššie stojacim autám.

Nové BMW radu 3: Opäť viac športu v DNA

Siedma generácia bavorského sedanu je väčšia než predchodca, no zároveň ľahšia a tuhšia. Prináša moderné motory i prvky vybavenia.

Rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách. O miesto na nohy tam určite nebude núdza, fotografie interiéru však BMW nezverejnilo. Bližšie nešpecifikovalo ani ponuku motorov. Na oficiálnych záberoch vidíme verziu 325Li, ktorá prekvapujúco zodpovedá európskemu modelu 320i. Poháňa ju teda prepĺňaný dvojliter naladený na 135 kW (184 k). Číňania by mali mať na výber z viacerých benzínových motorov, pri dĺžke karosérie si však voliť nebudú môcť. V štandardnej forme sa tam totiž rad 3 predávať vôbec nebude.


Video
Najnovšie články
Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík

Pár mesiacov po premiére obra Hyundai Palisade prichádza jeho pokrvný brat, ktorý má rovnakú platformu i 3,8-litrový šesťvalec.

Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×