Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 3: Extra centimetre pre Čínu

Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách.
2 12.01.2019 / Marek Pokrývka

Je všeobecne známym faktom, že čínski motoristi obľubujú extra priestor na zadných sedadlách. Týka sa to najmä prémiových značiek. Kým u nás ponúkajú natiahnuté verzie iba pri luxusných limuzínach, v najľudnatejšej krajine sveta predávajú takéto vyhotovenia aj z vozidiel patriacich o dva segmenty nižšie. Jedným takým modelom je BMW radu 3.

BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh 2 fotografie v galérii BMW predstavilo model 325Li určený pre čínsky trh Zdroj: BMW

Bavorský bestseller sa začal s prívlastkom Li predávať v roku 2012, trojka však pred niekoľkými mesiacmi absolvovala generačnú výmenu. Extra centimetre pre Čínu sa teraz vracajú do ponuky. Sedan strednej triedy dostal k dobru 12 cm, čo jeho celkovú dĺžku zväčšilo na takmer 4,83 metra. Touto hodnotou sa už mieša do kapusty o kategóriu vyššie stojacim autám.

Nové BMW radu 3: Opäť viac športu v DNA

Siedma generácia bavorského sedanu je väčšia než predchodca, no zároveň ľahšia a tuhšia. Prináša moderné motory i prvky vybavenia.

Rovnako ako v minulosti šlo celé predĺženie v prospech priestoru na zadných sedadlách. O miesto na nohy tam určite nebude núdza, fotografie interiéru však BMW nezverejnilo. Bližšie nešpecifikovalo ani ponuku motorov. Na oficiálnych záberoch vidíme verziu 325Li, ktorá prekvapujúco zodpovedá európskemu modelu 320i. Poháňa ju teda prepĺňaný dvojliter naladený na 135 kW (184 k). Číňania by mali mať na výber z viacerých benzínových motorov, pri dĺžke karosérie si však voliť nebudú môcť. V štandardnej forme sa tam totiž rad 3 predávať vôbec nebude.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×