Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Supra sa predvádza aj v pohybe

VIDEO
Na internet sa predčasne dostala oficiálne reklama, v ktorej japonské kupé naznačuje svoje schopnosti na jazdu bokom.
1 12.01.2019 / Marek Pokrývka

Fanúšikovia automobilky Toyota odpočítavajú posledné hodiny do premiéry dlho očakávanej piatej generácie typu Supra. Športové vozidlo má debutovať na pôde autosalóna v Detroite dňa 14. januára, teda už o dva dni. Na odhalenie jeho dizajnu však už čakať netreba. Japonská novinka bola totiž obeťou viacerých únikov a šnúra aktuálne pokračuje.

Supra bude mať opäť zadné kolesá poháňané radovým šesťvalcom

Akoby nestačili fotky maskovaných prototypov naznačujúce zachovanie štýlu štúdie FT-1, v polovici decembra vypľul internet záber prednej časti kupé. O niečo neskôr nasledoval zadok. Pred týždňom sa v digitálnych vodách ukázali kompletné obrázky automobilu a teraz už prišlo na rad oficiálne video. Na ňom sa Supra predvádza aj v pohybe a so zvukom prepĺňaného šesťvalca.

Krátky spot pravdepodobne určený pre televízie mal podľa všetkého zostať ešte nejaký čas v tajnosti, no objavil sa predčasne. V podstate len potvrdzuje autentickosť predtým uniknutých materiálov. Toyota v ňom ukazuje nielen príťažlivé krivky, ale aj chuť na jazdu dverami napred. Podľa všetkých indícii pôjde o zábavnú mašinu.

Celkom nová Supra už je plne odhalená

Na internete sa dostali kompletné fotky japonského kupé, ktoré opäť potvrdzujú malé zmeny základných tvarov oproti konceptu.

Toyota Supra piatej generácie vznikne na rovnakej technike ako nové BMW Z4 a dostane prevzatý radový šesťvalec s objemom tri litre. Mal by ale mať svojské naladenie. Výkon zatiaľ nepoznáme, no asi sa výrazne nevzdiali od hodnoty 250 kW (340 k) dosahovanej pod kapotou bavorského roadsteru. Detailné technické informácie o kupé sa dozvieme už onedlho.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×